А ви святкуєте Хелловін?

event 14:20 Вівторок 30 Жовтня 2018

В ніч з 31 жовтня на 1 листопада святкують День Всіх Святих – Хелловін. Свято йде своїм корінням в глибину століть і традицій стародавніх кельтів.

Вже тисячі років у жовтні різні народи відзначають різноманітні свята і фестивалі. Хелловін – одне з найдавніших свят у світі. Його історія налічує тисячоліття, починаючи від кельтського фестивалю Самхейн, римського Дня Помони (богині рослин) і християнського “Дня всіх святих”. У ньому дивним чином поєднуються кельтська традиція вшановування злих духів і християнська – поклоніння всім святим.

Сьогодні від стародавнього язичницького свята залишилися лише декілька традицій. У ніч на 1 листопада прийнято одягатися в костюми нечистої сили і влаштовувати маскаради. Цими розвагами розкривається древній сенс Хелловіна – свята загадкового і міфічного.

У ХIХ столітті величезна кількість ірландців емігрувало до Америки, принісши з собою традиції Хелловіну. У США – це свято, коли продається найбільше цукерок та друге, після Різдва, по загальному обороту передсвяткових продажів. У нього навіть є свої столиці – Лос-Анджелес і Нью-Йорк, де в цей день проходять найбільш яскраві і барвисті гуляння та карнавали.

Атрибути американського Хелловіна: ліхтарик з гарбуза, зроблений своїми руками і збір солодощів. Стародавній обряд “Частуй або пошкодуєш”  став улюбленою грою дітлахів, котрі одягаються в костюми чудовиськ і ходить по сусідських будинках, лякаючи дорослих, а ті, щоб задобрити “привидів”, відкуповуються від них солодощами.

Останнім часом свято стало популярним також в Європі і Україні. В багатьох торгівельних центрах та кафе можна помітити тематичне оформлення, а вже завтра багато людей будуть вбрані в костюми чудовиськ, тож готуйте цукерки та бійтесь темряви.

Автор:
Теги:
Останні новини
27.03.2023, Понеділок
26.03.2023, Неділя
25.03.2023, Субота
24.03.2023, П’ятниця
23.03.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward