Благодійний челлендж до Всесвітнього дня хліба

event 14:59 Вівторок 16 Жовтня 2018

Найпопулярніший продукт, без якого не обходиться жоден день нашого життя, – це, звичайно ж, хліб. З ініціативи продовольчої і сільськогосподарської Асоціації ООН 16 жовтня була оголошено Всесвітнім днем хліба.

Цю ідею висунули представники Міжнародної асоціації пекарів в 50-х роках минулого століття і вона була прийнята на засіданні ООН в 1979 році. Так у хлібних працівників з’явилося своє професійне свято. В середньому людина з’їдає за життя близько 7 тонн хліба і 35 тисяч булочок, тому прислів’я «Хліб – всьому голова» завжди актуальна. Варто відзначити, що хлібопекарські традиції мають давнє історичне коріння. Наші прабабусі, вимішуючи тісто, намагалися перебувати в гарному настрої, при цьому вони часто наспівували душевні і заспокійливі пісні. Поки тісто «підходило», в будинку було заборонено голосно розмовляти, лаятися і плескати дверима.

Сьогодні, як і в усі часи, в будь-якій країні світу хліб і хлібобулочні вироби користуються незмінною любов’ю. Навіть зараз, коли багато хто дотримується різних дієт, замінюючи хліб низькокалорійними хлібцями, печивом або сухариками. Йому відводилося найпочесніше місце на столі, він був і залишається символом життя. А в колишні часи хліб був і головною ознакою достатку в родині, благополуччя в домі.

До речі, історія хліба налічує кілька тисячоліть. Згідно з науковими дослідженнями, перші хлібні вироби виникли близько 8 тисяч років тому. Зовні вони виглядали як коржі, готувалися з крупи і води і випікалися на розпеченому камінні. Перший дріжджовий хліб навчилися робити в Єгипті. І вже тоді він вважався годувальником і асоціювався з сонцем. І навіть позначався з ним (в ранній писемності) одним символом – кругом з крапкою в центрі. В старовину білий хліб вживали в основному люди з вищого стану, а чорний і сірий (через колір)  вважався їжею бідноти. Лише в 20 столітті, дізнавшись про користь і поживність житнього і зернового хліба, і він став користуватися більшою популярністю.

ГО “Час Дій” запустила  благодійний челлендж “Подаруй хліб “. Умови дуже прості – залиш у соціальних поличках міста будь-які хлібобулочні вироби, зроби запис з хештегом #ядаруюхліб та вистав у Фейсбук. Доведи, що добрі справи робити легко!

Місця соціальних полиць:

1) “Фуршет” – ТЦ “ЗЛАТА ПЛАЗА”, вулиця Короленка, 1
2) “Колосок”- вул. Соборна, 264

Теги:
Останні новини
28.05.2023, Неділя
27.05.2023, Субота
26.05.2023, П’ятниця
25.05.2023, Четвер
24.05.2023, Середа
Читати більше новинarrow_forward