Розкрадання держави. Ліси та спирт на черзі

event 17:01 Четвер 26 Березня 2015

Держава планує приватизацію лісові господарства та спиртову галузь.

Основний масив лісових господарств повинен знаходитись у власності держави. Яке підприємство, з тих, що діє на території України готове зв’язати свої обігові кошти на 80 років? У лісовому господарстві врожай сосни доцільно знімати аж через 80 років, дуба — 100-120, м’яколистяних порід — 40-60. Крім того більшість підприємств, які бажають стати власниками сільських господарств бачать їх лише як джерело деревини. Однак саме лісове господарство є не лише, можливо чи не єдиним ефетивно відновлюваним ресурсом в Україні, а ще й місцем відпочинку, оздоровлення, проживання різних видів тварин і рослин, в тому числі, занесених до червоної книги. Ліси є важливим екологічним фактором, бездумна вирубка лісів може не лише позбавити деревини державу у майбутньому, а й призвести до екологічних катастроф — розмивання річками берегів, ерозія ґрунту тощо. Ліси по-суті рятують сотні гектарів земель від ерозії — руйнування родючих земель фактично означає колосальну втрату коштів і ресурсів. Відсутність механізмів контролю за приватними фірмами також означає, що ціни на сировину — деревина, ялівець та інше будуть встановлюватися власниками лісових господарств. При монополізації ринку це означає по суті диктування цін олігархами. Якщо ж ліс будуть продавати закордон населення — це також не призведе до позитивних результатів. Україна повинна експортувати не лише сировину, а й готову продукцію.

Планується також приватизація і спиртового сектору державних підприємств. Уряд проводить аудит на предмет фінансування спиртової галузі та уже готується приватизація “Укрспирту”. До яких це наслідків призведе? До простого перерозподілу державних підприємств олігархами, які зараз знаходяться при владі. Спиртова промисловість, це не лише прибутковий бізнес, а й можливість забезпечення робочих місць для села та замовлень для аграріїв. Звичайно що приватних власників цікавить лише прибуток. Соціальний же потенціал промислової галузі може і повинен забезпечуватись державою. Однак найбільшою проблемою спиртової галузі в Україні є крайня її корумпованість. “Ліваки” заполонили ринок, а держава не отримує величезні суми коштів. По великому рахунку, ДП “Укрспирт” у січні цього року “врятувало” лише те, що його ще не поділили між собою можновладці. Саме це і стало причиною провалу голосування за законопроект, який передбачав приватизацію 1200 підприємств, у тому числі ДП “Укрспирт”.

Тож вирішення проблеми “неприбутковості” держпідприємтв та лісогосподарського сектору по великому рахунку є все одним і тим же питанням — питанням подолання корупції.

Останні новини
26.02.2024, Понеділок
25.02.2024, Неділя
24.02.2024, Субота
23.02.2024, П’ятниця
22.02.2024, Четвер
21.02.2024, Середа
20.02.2024, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward