26 дивовижних фактів до 26-тої річниці Незалежності (Графіка)

event 09:03 Четвер 24 Серпня 2017

ГО “Час Дій” обрала 26 дивовижних фактів про нашу Неньку та просвітництво в картинках. Історичні події, постаті, наукові відкриття та культурні здобутки – признатися, дещо стало відкриттям і для нас.

money

Кожен факт ми намагалися подати у форматі «пружини-спіралі»: у кожному реченні закладено кілька фактів. Зокрема цей факт розкриває існування Української народної республіки, підтверджує її «справжність» власною валютою, і звертає увагу на постать чудового графіка Георгія Нарбута.

Striy

ovidiopil

Shapoval

Makluho-maklay

leznykivsky
vyshyvanky

baturyn

vozhd

vysh

tys_yagidny

В Україні є безліч природних об’єктів, унікальних для всієї Європи. Знавцю дикої природи нескладно згадати десяток-другий таких. Проте коли постала задача знайти ці об’єкти для кожної з областей – це виявилось значно складніше. А коли стало очевидним, що такі зелені перлини дійсно є в усіх куточках країни, навіть гордісно стало! Отож, не складно для кожної області  знайти такі природні унікуми, які будуть цікавими не лише жителю сусіднього облцентру, а й приваблять кожного допитливого європейця.

 

index_

bookcapital

kunstcamera

 

Тут знайшлося місце не лише для героїв минулого та ікон сучасності. Тут є факт про електрика із Кропивницького, що тривалий час працював у Києво-Печерській лаврі та дивним чином назбирав колекцію, якій могли б позаздрити й перші особи держави. Сьогодні ці експонати зберігаються у музейних фондах.

 

trembita

lemky_1

ligvo_vovka_1

Сьогодні садиба Панкєєвих – просто руїна. Але саме тут маленький Сергій почав бачити «вовків на деревах» і уявляти себе вовкулакою. На основі його хвороби Зиґмунд Фройд написав книжку «З історії одного дитячого неврозу», називаючи свого пацієнта «Людиною-вовком» (нім. der Wolfsmann).

siam

pysemnist

Кавалера ордену Ацтекського орла (Мексика) і Великої золотої медалі (Гватемала) мало хто знає в Україні, а от за кордоном він здобув справжню славу – уявіть дослідника, який ніколи не був у Латинській Америці, але спромігся розшифрувати древнє письмо і заснував цілу школу майяністики. Yevhen_Sverstiuk

Євген Сверстюк викрив зумисне підпалення бібліотеки Національної академії наук України радянськими спецслужбами – і не побоявся про це заявити публічно. Важко повірити і усвідомити, пожежа знищила джерела з історії України “домосковської доби, ціле наше середньовіччя пішло з димом”.

 

eney

Svirzhstanoslaw_lem

StepanDropan

Ні, не Іван Федорович, і це довів професор Микола Тимошик. Постать Івана Федоровича в культурному контексті завжди звучала як символ принесеного друкованого слова з ласки північного сусіда. Натомість архівні джерела доводять, що книгодрукування існувало на наших теренах задовго до появи Федоровича.

Yavornytskyi

 

Yak_my_hovorymo

Цю добірку ми вирішили закінчити книжкою, яка надзвичайно багато важить для знавців української, філологів, редакторів та усіх, хто працює з мовою. Продовжуймо відкривати, берегти і розвивати.

Зі святом!

 

 

 

Теги:
Останні новини
03.06.2023, Субота
02.06.2023, П’ятниця
01.06.2023, Четвер
31.05.2023, Середа
Читати більше новинarrow_forward