26 дивовижних фактів до 26-тої річниці Незалежності (Графіка)

ГО “Час Дій” обрала 26 дивовижних фактів про нашу Неньку та просвітництво в картинках. Історичні події, постаті, наукові відкриття та культурні здобутки – признатися, дещо стало відкриттям і для нас.
Кожен факт ми намагалися подати у форматі «пружини-спіралі»: у кожному реченні закладено кілька фактів. Зокрема цей факт розкриває існування Української народної республіки, підтверджує її «справжність» власною валютою, і звертає увагу на постать чудового графіка Георгія Нарбута.
В Україні є безліч природних об’єктів, унікальних для всієї Європи. Знавцю дикої природи нескладно згадати десяток-другий таких. Проте коли постала задача знайти ці об’єкти для кожної з областей – це виявилось значно складніше. А коли стало очевидним, що такі зелені перлини дійсно є в усіх куточках країни, навіть гордісно стало! Отож, не складно для кожної області знайти такі природні унікуми, які будуть цікавими не лише жителю сусіднього облцентру, а й приваблять кожного допитливого європейця.
Тут знайшлося місце не лише для героїв минулого та ікон сучасності. Тут є факт про електрика із Кропивницького, що тривалий час працював у Києво-Печерській лаврі та дивним чином назбирав колекцію, якій могли б позаздрити й перші особи держави. Сьогодні ці експонати зберігаються у музейних фондах.
Сьогодні садиба Панкєєвих – просто руїна. Але саме тут маленький Сергій почав бачити «вовків на деревах» і уявляти себе вовкулакою. На основі його хвороби Зиґмунд Фройд написав книжку «З історії одного дитячого неврозу», називаючи свого пацієнта «Людиною-вовком» (нім. der Wolfsmann).
Кавалера ордену Ацтекського орла (Мексика) і Великої золотої медалі (Гватемала) мало хто знає в Україні, а от за кордоном він здобув справжню славу – уявіть дослідника, який ніколи не був у Латинській Америці, але спромігся розшифрувати древнє письмо і заснував цілу школу майяністики.
Євген Сверстюк викрив зумисне підпалення бібліотеки Національної академії наук України радянськими спецслужбами – і не побоявся про це заявити публічно. Важко повірити і усвідомити, пожежа знищила джерела з історії України “домосковської доби, ціле наше середньовіччя пішло з димом”.
Ні, не Іван Федорович, і це довів професор Микола Тимошик. Постать Івана Федоровича в культурному контексті завжди звучала як символ принесеного друкованого слова з ласки північного сусіда. Натомість архівні джерела доводять, що книгодрукування існувало на наших теренах задовго до появи Федоровича.
Цю добірку ми вирішили закінчити книжкою, яка надзвичайно багато важить для знавців української, філологів, редакторів та усіх, хто працює з мовою. Продовжуймо відкривати, берегти і розвивати.
Зі святом!

Нацбанк випустив монету на честь оперного співака та героя АТО (фото)

У Novavax заявили про ефективність своєї вакцини проти COVID-19 у понад 90%
