Чи оподатковується дохід, отриманий від продажу власного легкового автомобіля?

Начальник відділу адміністрування податків із самозайнятих осіб photoДПІ у м.Рівному Наталія Фесовець, розповіла що порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об‘єктів рухомого майна визначено статтею 173 Податкового кодексу України.

Так, дохід фізичної особи від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.

Якщо фізична особа продавала або обмінювала протягом 2016 року два та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, сума отриманого доходу підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% та військовим збором за ставкою 1,5%.

Фізична особа зобов’язана відобразити дохід від такого відчуження у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається до органу фіскальної служби за місцем реєстрації.

Останній день подання декларації за 2016 рік для громадян, які зобов’язані подати декларації, – 3 травня 2017 року.

Суму податкового зобов‘язання, зазначену в поданій декларації, фізична особа зобов‘язана самостійно сплатити до 1 серпня поточногороку.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: