Після акцій протесту чиновники пообіцяли вирішити проблему з теплом. Люди повірили, але готові вдатись до більш рішучих дій!

event 12:52 Середа 15 Лютого 2017

14 лютого 2014 року  Рівненську обласну державну адміністрацію пікетували невдоволені жителі міста. Приводом цьому слугувала бездіяльність керівництва Рівненської обласної img_20170214_111155ради, адміністрації, Рівненського міськвиконкому.

Мешканці Рівного, глибоко обурені бездіяльністю керівництва Рівненської обласної ради та адміністрації, Рівненського міськвиконкому та потурання злочинної діяльності ТОВ «Укртепло Рівне»,  з приводу ввірених їм в управління комунальних закладів:

 • КЗ «Рівненській обласний онкологічний диспансер» Рівненської облради (лікарня).
 • КЗ “Рівненський обласний протитуберкульозний диспансер” Рівненської облради (лікарня).
 • КЗ «Рівненський обласний навчально-реабілітаційний центр» (дитячий будинок).
 • КЗ “Рівненський обласний спеціалізований будинок дитини” (дитячий будинок).
 • ДНЗ ясла-садок №50.
 • ЗОШ № 6 м. Рівне.
 • Міська лікарня № 2 м. Рівне.

Упродовж 2016-2017 року у ці комунальні об’єкти та багатоквартирні будинки не подається належним чином теплопостачання, а гаряча вода, як така, взагалі відсутня. У лікарняних палатах, дитячих кімнатах, у квартирах мешканців, класах температура знаходить на межі 10 градусів, а то і нижче. На всі скарги мешканців області, лікарів, вихователів, посадовці  Рівненської обласної ради та адміністрації, Рівненського міськвиконкому,  не реагуєте.

Більше того, людям відомо про пряме сприяння чиновників злочинній діяльності  ТОВ «Укртепло Рівне»,  до якого причетні опосередковано через тіньові схеми депутати облради та посадові особи Рівненської облдержадміністрації.

Посадовці та реальні власники котельні ТОВ «Укртепло Рівне» використовують бюджетні кошти  Рівненської обласної та міської громади  для  опалення лікарень, дитячих будинків, ЗОШ № 6, Дошкільний навчальний заклад №50 та шести багатоквартирних будинків, проте послуги відповідно до чинних угод з комунальними закладами, не надають.

Проте, Рівненська облрада та комунальні заклади  справно перераховують кошти на ТОВ «Укртепло Рівне».

Немовлята, маленькі діти, більшість яких залишилась без батьківської опіки, учні шкіл, діти з дитячого садочка, пацієнти лікарень (в тому числі і після складних операцій), мешканці багатоквартирних будинків мусять постійно перебувати в холоді.

Більше того, з котельні ТОВ «Укртепло Рівне» постійно йде їдкий дим на цілий район нашого міста. За  наслідками діяльності котельні ТОВ «Укртепло Рівне» токсичний вплив на рівнян (і новонароджених, і дорослих) від роботи котельні, є надзвичайно небезпечним. А наслідки щодо захворюваності на алергічні, легеневі, серцево-судинні та онкологічні захворювання вже непередбачувані.

 

Результатом такої безгосподарності, корупційних тендерів комунальних закладів Рівненської обласної ради, розкрадання коштів бюджету Рівненської обласної ради, –  рівняни стали заручниками цієї проблеми.

В цій ситуації прямі ознаки змови групи посадових осіб і зловживання владою (статті  364 і 365 Кримінального кодексу).

 

Жителі Рівного вимагали:

 

 1. Повернення теплопостачання мікрорайону міста Рівне (включно з комунальними закладами) на міську (газову) котельню.
 2. Повернення у власність громади міста Рівне мереж теплопостачання, котрі знаходяться у суборенді ТОВ «Укртепло Рівне». Розірвання угоди про суборенду тепломереж.
 3. Зупинити нарахування коштів за весь період за ненадані послуги мешканцям Рівного – споживачам ТОВ «Укртепло Рівне».
 4. Припинення задимленості району з боку ТОВ «Укртепло Рівне».
 5. Прийняття органами влади офіційної заборони (мораторій) на  діяльності котельні ТОВ «Укртепло Рівне» у м. Рівне.
 6. Зупинити перерахування коштів з бюджетів різних рівнів на рахунки ТОВ «Укртепло Рівне».
 7. Звернутись в судові органи від імені Рівненської облдержадміністрації, і Рівненської обласної та міських рад з приводу розірвання угод з ТОВ «Укртепло Рівне» і вимогою повернення бюджетних коштів за ненадані послуги теплопостачання та гарячої води у комунальні заклади.
 8. Запровадити мораторій на встановлення нових твердопаливних котелень у комунальних закладах без рішення громадських слухань, з обов’язковим залученням мешканців мікрорайонів міста, котрі проживають поблизу.
 9. Дотримуватись в діяльності теплопостачальних компаній паливних вимог Директив Європейського Союзу, ратифікованих Верховною Радою України.

 

 

Владі, ганьба і сором, що довела  до відчаю громадян України. 

У випадку невиконання  вимог мешканців Рівного упродовж 10 днів (до 24 лютого  2017 року), якщо котельня ТОВ «Укртепло Рівне» буде і надалі здійснювати свою діяльність, маніфестанти закликали  мешканців Рівного до акцій громадянської непокори та протестів, акцій прямої дії з максимальним залученням громадськості.

Після того, як більше 100 мешканців заблокували Рівненську обласну державну адміністрацію, до людей вийшли голова Рівненської облдержадміністрації та міський голова Рівного, та пообіцяли, що через три дні мікрорайон міста перейде на теплопостачання міської газової котельні. Люди, у випадку невиконання рішення мітингу, готові вдатись до більш радикальних дій: перекриття центральних доріг, колективного голодування та масових протестів.

Представники ГО “Час-Дій” у цьому протистоянні постійно підтримували мешканців Рівного.

 

Теги:
Останні новини
28.05.2023, Неділя
27.05.2023, Субота
26.05.2023, П’ятниця
25.05.2023, Четвер
24.05.2023, Середа
Читати більше новинarrow_forward