Гроші є – доріг немає, або хто зі своїх “освоїть” перші 108 млн. грн.

event 19:17 Вівторок 20 Березня 2018

Підприємці та громадські організації Рівненської області з 2015 року пропонували частину надходжень з митних платежів спрямувати на ремонт доріг.  Збирались підписи, надсилались листи, проводились круглі столи та різноманітні обговорення.

Ініціатива виходила від підприємців, котрі постійно сплачують митні платежі на Рівненській митниці. Варто наголосити, що така ініціатива має суттєво покращити дорожню інфраструктуру.

І вже за 5 місяців 2017 року такі надходження до обласного бюджету Рівненщини склали – 108 млн. грн. Нагадуємо, це кошти з митних платежів підприємців – суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності Рівненської області.

Проте,  керівництво   Рівненської області  “пасе задніх”, на відміну від інших областей,  зокрема Одеської, Закарпатської, Волинської та Львівської.  Не виключено, що іде  серйозна підготовка до корумпованого проведення тендерів під структури наближені до керівництва Рівненської обласної адміністрації.

Відповідно до Закону України від 03.09.2015 року №666-VIII «Про внесення змін до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України з 01 вересня 2015 року було розпочато експеримент з фінансового забезпечення реконструкції, поточного ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення у окремо визначених областях країни, у період проведення якого для реалізації зазначених заходів до спеціальних фондів обласних бюджетів, як виняток з положень частини другої статті 29, статті 691, частини другої статті 85 і 91 цього Кодексу, спрямовувалися 50% сум перевиконання загального обсягу щомісячних індикативних показників надходжень митних платежів (мито, акцизний податок з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції), податок на додану вартість з ввезених на митну територію України товарів (продукції), що справляються під час митного оформлення товарів на територіях зазначених областей), у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (ПКМУ від 16.09.2015 №726).
Українські митниці – учасниці експерименту з розподілення понадпланових доходів у 2016 році спрямували на будівництво доріг в своїх областях 2,2 млрд. грн., з початку дії експерименту ця сума склала 2,8 млрд. грн.

З огляду на позитивні результати та дієвість Експерименту Верховною Радою України Законом України від 20.12.2016 № 1789-VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (редакція в дії з 05.01.2017 року), експеримент пролонговано до 01 січня 2018 року та поширено на всі області України.

На виконання цього Закону внесено зміни до ПКМУ від 16.09.2015 №726 «Про проведення експерименту з фінансового забезпечення здійснення заходів з розвитку автомобільних доріг загального користування в усіх областях та м. Києві, в також дорожньої інфраструктури у м. Києві» в частині – Порядку спрямування 50 відсотків суми перевиконання загального обсягу щомісячних показників надходжень митних платежів, визначених у розписі державного бюджету за загальним фондом, до спеціальних фондів обласних бюджетів та бюджету м. Києва та безпосередньо Методики розрахунку щомісячних індикативних показників надходжень митних платежів до загального фонду бюджету у розрізі областей.
Постановою Кабінету міністрів України встановлена формула розрахунку обсягу коштів, що підлягає зарахуванню до обласних бюджетів, яка враховує три складові, зокрема:
– перевиконання показників окремо взятою митницею;
– перевиконання показників в цілому по Україні;
– перевиконання індикативу митницями, що фактично його забезпечили.
За таких умов пріоритетним завданням як окремо взятої митниці так й всіх без виключення митниць постає робота з перевиконання встановлених індикативних показників. Колективи всіх митниць є в даному випадку мотивованими, а тому з більшою наполегливістю долучаються до процесу залучення у регіони нових суб’єктів господарювання для розширення асортименту товарів, що оподатковуються.

Рівненська митниця також не стоїть осторонь. У рамках участі в Експерименті з ремонту доріг області за рахунок спрямування до бюджету Держави митницею понадпланових сум податків з загального фонду у січні – квітні казначейством вже перераховано до спеціального фонду обласного бюджету 92,7 млн. грн. В тому числі у січні – 52,5 млн. грн.; у лютому – 13,5 млн. грн.; у березні – 19 млн. грн.; у квітні – 7,5 млн. грн. За результатами роботи митниці з виконання індикативу загального фонду бюджету у травні на дороги надійде 15,7 млн. грн.

Останні новини
03.12.2023, Неділя
02.12.2023, Субота
01.12.2023, П’ятниця
30.11.2023, Четвер
29.11.2023, Середа
Читати більше новинarrow_forward