10 простих внесків у порятунок довкілля

event 16:40 Четвер 05 Липня 2018

Заощаджуйте воду – закривайте кран

Коли ми чистимо зуби або миємо руки, часто залишаємо кран увімкненим, замість того, щоб закрити його. Згідно із дослідженнь, під час чищення зубів ми марнуємо до 12 літрів найкращої питної води.

Душ замість ванни

Набираючи повну ванну, ми використовуємо близько 140 літрів води. Тоді як приймаючи душ – лише близько 20 літрів за хвилину. За підрахунками Спілки охорони довкілля та природи, відмовившись від прийому ванни, родина з чотирьох людей може заощадити більше 9000 гривень на рік на електриці та воді.

Правильне провітрювання

Замість того, щоб надовго відкривати вікно, краще варто провітрювати приміщення кілька хвилин, але кожні дві-три години. У такий спосіб, за даними Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), у холодну пору року можна зекономити до 3000 гривень.

Відмовитися від батарейок

Провідні експерти з питань довкілля рекомендують відмовлятися від батарейок та користуватися приладами, які працюють без них або живляться від мережі. Для виготовлення одноразових батарейок потрібно від 40 до 500 разів більше енергії, ніж вони віддають під час використання. При цьому, порівняно із електроенергією з розетки, енергія від батарейок AA майже у 300 разів дорожча.

Повністю відключати електропристрої

Електронні пристрої слід вимикати повністю, а не лише за допомогою пульта. Інакше вони і надалі споживатимуть електроенергію в режимі очікування. Переконатися у тому, що пристрої більше не споживають енергію, можна за допомогою перехідника, який вимикається.

Закривати кришку

Готуючи обід, використовуйте каструлю з відповідною кришкою. У цьому випадку споживається до 65 відсотків менше електроенергії або газу, оскільки “неправильна” кришка або її відсутність легше пропускає тепло. Також для приготування їжі завжди радять використовувати посуд, що відповідає розміру варочної панелі.

Електрочайник замість плити

Якщо вам треба нагріти воду, замість плити краще зробити це в електрочайнику. Незалежно від того, для чого вона потрібна – чаю або приготування пасти – у чайнику вода гріється швидше та потребує менше енергії і часу, ніж каструля на плиті. Якщо щодня гріти літр води, щороку можна заощадити 1200 гривень.

Відмовитися від фена

Серед пристроїв у ванній найбільше енергії споживає фен. Влітку можна легко обійтися без нього.

Термос vs стаканчики

Багато хто з нас звик до “кави to go”. Проте одноразові стаканчики краще не брати, адже це – чи не найбільша проблема для довкілля. Чому б наступного разу не подбати про природу і не взяти каву у термос?

Жодних одноразових пакетів!

За даними Міністерства екології та природних ресурсів, в Україні використовують 76 поліетиленових пакетів на рік, і це немало. Непотрібні пакети слід відправляти на переробку, а ще краще – наступного разу взяти із собою в магазин багаторазовий пакет, рюкзак або кошик.

Кожен з нас може змінити свої звички у повсякденному житті, аби захистити довкілля.

Теги:
Останні новини
03.06.2023, Субота
02.06.2023, П’ятниця
01.06.2023, Четвер
31.05.2023, Середа
30.05.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward