Захотіли щось “своє” (три історії малого бізнесу)

event 19:15 Понеділок 10 Липня 2017

З-поміж багатьох варіантів виходу України із кризи ми чітко бачимо один — нам потрібні підприємці. Коли в усьому світі ВВП країни формують малий і середній бізнес, в Україні підприємців недооцінюють. Потрібно ж навпаки — підтримувати і надихати на розвиток нових проектів та ідей.

Вирішення проблем ринку за допомогою щойно придуманого продукту або послуги — перший аргумент, чому підприємці можуть змінити країну. Другий, податки — як за співробітників, так і з прибутку. І третя причина, через яку підприємцям варто дати «зелене світло», — нові робочі місця.

Підприємці – це креативний клас. Вони вигадують нові продукти, технології та послуги. І саме вони готові стати основою розвитку країни.

Зараз дуже популярний  і розвиваючийся напрям малого бізнесу – це тренд made in Ukraine. Інтернет видасть Вам масу рекомендацій щодо місць, де можна знайти речі виготовлені в Україні. Сам локальний бізнес набирає дуже стрімких обертів:з’являються нові бренди, зростає попит, створюються нові виробництва. Чи страшно відкривати власний малий бізнес в сучасній Україні? Хочемо поділитись з Вами історіями трьох брендів, історіями молодих людей, які не побоялись створити локальний бізнес.

Українські блокноти

Богдан та Назар — два хлопці, яким хотілось створити щось своє. Починаючи з дерев`яних ламп вони поступово переключились на виготовлення блокнотів. І ось уже близько трьох років вони, як одна команда, розвивають цей бізнес. Ставлять собі високу планку: «сформувати фанатично позитивне ставлення українця до товарів, виготовлених в Україні».

Кажуть, що не проблема зараз знайти в мережі відео, як зробити блокнот власноруч. Але, як він насправді вийде – можна побачити тільки на практиці. Бо допоки не спробуєш зробити сам – не дізнаєшся про підводні камні, які тебе чекають.IMG_6858-e1482341670741

– Вважаю, що нинішній малий бізнес в подальшому стане рушієм виробництва України, — говорить Богдан. — Україна взагалі ідеальне місце. Тут куди не повернешся, усюди потрібно щось вирішувати, змінювати. Кажуть, в Україні немає перспектив, — та їх тут вагон!

Щоб виготовити найпершу партію блокнотів хлопці скинулись власним коштом по тисячі гривень. І отримали замовлення на три блокноти. Спочатку ставили дуже низькі ціни, скоріше для реклами, працювали на ім`я. Коли вже більше людей дізнались про них, побачили та пощупали дійсно якісні блокноти – почали підвищувати ціну, щоб виходити в плюс.  Зараз нормою для хлопців є щокількаденне замовлення на півтисячі блокнотів.IMG_6788-e1482341574311

Всі матеріали для виготовлення блокнотів купують в Україні, проте від іноземного виробника: Індонезія, Польща, Франція, Німеччина. Хлопці вірять, що створити якісний бренд, до якого покупець буде повертатися знову і знову, можна лише, вкладаючи у роботу душу.

Метелики, які вже подорожують світом

Інна — засновниця бренду краваток та метеликів починала вчитись шити їх за допомогою відеороликів в інтернеті. Зараз із обладнання має звичайну машинку для шиття, праску, лінійку та ножиці.IMG_7048-e1482341731621

Чотири роки тому, коли течія метеликів тільки починалась в Україні, Інна вирішила спробувати створити свою маленьку майстерню. На її подив, замовлення відразу ж посипались. Спочатку замовляли для подарунки, потім для різних святкувань та урочистостей, і вже згодом просто так, для свого повсякденного образу.

Матеріали купує в локальних магазинах. Різнобарвні тканини з цікавими принтами з’явились у нас лише нещодавно, зауважує дівчина. До того шукала необхідні тканини в інтернет-магазинах.

— Найзатребуваніші метелики — в клітинку та однотонні. Люди люблять темно-синій, брунатний, вишневий кольори, — розповідає майстриня. І наголошує — в українського локального бізнесу однозначно є майбутнє. Головне — знайти свою нішу та виробляти щось оригінальне.18622310_1393179764108847_6195399019442763163_n

Свої вироби Інна продає і за кордон за допомогою сайту-посередника. І зауважує, що українські вироби зараз носять навіть у США, Канаді та Португалії. Аленайбільше їх замовляють звісно, в Україні

Унікальні броші

Ще одна представниця українського бренду – Марія, і у неї найзручніший бізнес, якому зовсім не потрібна майстерня. Вона завжди хотіла мати свій впізнаваний бренд, і їй завжди здавалось це дуже складним. Але все виявилось набагато простіше. Рік тому в інтернеті вона побачила нашивку ручної роботи. Стібки були грубі, але він мав такий класний вигляд! І вона вирішила зробити таку ж роботу, але рівнішу. IMG_6924-1-e1482342532134

Бренд, який дівчина заснувала рік тому, виготовляє броші та нашивки. Усі деталі виробництва вміщаються до сумочки майстрині.

Марія береться вишивати лише те, що лежить до душі. Головне, каже, — аби було порозуміння із самою собою і бажання два дні поспіль цим займатись. Інакше не зможе — закине.IMG_6930-1-e1482342489361

Думки про те, щоби працювати в офісі з 9 до 18, Марію страшать

— Я не хотіла б працювати на компанію та бути чиїмось роботом, — зізнається. — Мені подобається, що у нас розвивається локальний бізнес. Захоплююсь нашою молоддю, яка почала активно щось створювати. І це не просто підприємницька жилка. Кожен виріб особливий, не штампований, до того ж, український. Його хочеться купувати.

Напевно, люди втомилися від закордонних брендів. Побачили, що закордонне не завжди більш якісне, ніж вітчизняне.

Років 5 тому великі підприємства переживали, що до них прийде перевірка, боялися цього. А сучасна молодь може почитати в інтернеті. Ознайомитись з усіма правилами та побачивши, що все не так страшно та складно, створити власний бізнес. Тому люди ризикують та починають діяти, створювати «своє».

Зараз Україна впізнавана у Європейському союзі та світі загалом. Є рентабельним маркувати продукцію місцевим виробником.  У нас в країні з’явилося дійсно гарне устаткування та професійні працівники.

 

 

Теги:
Останні новини
28.05.2023, Неділя
27.05.2023, Субота
26.05.2023, П’ятниця
25.05.2023, Четвер
24.05.2023, Середа
Читати більше новинarrow_forward