9 цікавих фактів про українську мову, які НЕОБХІДНО знати

event 13:10 Четвер 09 Листопадаа 2017

9 листопада – день української писемності. Ми вирішили згадати кілька фактів про нашу мову і нагадати, що вона давня, красива і дуже сильна…

1. Українська мова є однією з найпоширеніших мов в світі і за кількістю носіїв займає 26-те місце. Також вона є другою за поширеністю серед мов слов’янського походження після російської мови.

2. Найбільш вживаною літерою в українському алфавіті є літера “п”. Також на цю літеру починається найбільша кількість слів. Тоді ж як найрідше вживаною літерою українського алфавіту є “ф”. В українській мові слова, які починаються з цієї літери, в більшості випадків запозичені з інших мов.

3. Найдовшим словом в українській мові є назва одного з пестицидів “дихлордифенілтрихлорметилметан”.

4. Найбільша кількість синонімів. Згідно з “Коротким словником синонімів української мови”, у якому розроблено 4 279 синонімічних рядів, найбільшу кількість синонімів має слово “бити” — 45.

5. Цікавим фактом про українську мову є те, що вона входить до трійки найкрасивіших мов в світі. На мовних конкурсах в Італії на Франції її визнавали другою за мелодійністю мовою світу, перша італійська. Інші джерела говорять про бронзу української мови на цьому конкурсі, друге місце за французькою, а 4 місце займає перська мова.

6. Найчастіше серед іменників вживається слово “рука”, серед дієслів — “бути”, прикметників — “великий”, займенників — “він”.

7. Найбільшу кількість значень має абревіатура ПК. Це персональний комп’ютер, палац культури, паровий кран, передній край, перфокарта, Петербурзький комітет, Петроградський, комітет, підбирач-копнувач, пістолет-кулемет, Пітерський комітет, предметний каталог, Повітряний кодекс, пожежний кран, польовий караул, постійний комітет, променевий кінескоп, проміжний конденсатор, прохідницький комбайн, прядильно-крутильна (машина), парсек та інші.

8. Найбільшу кількість разів перекладений літературний твір “Заповіт” Т. Г. Шевченка: 147 мовами народів світу.

9. Особливістю української мови є те, що вона багата на зменшувальні форми. Зменшувально-пестливу форму має, як не дивно, навіть слово “вороги” – “вороженьки”.

Теги:
Останні новини
28.05.2023, Неділя
27.05.2023, Субота
26.05.2023, П’ятниця
25.05.2023, Четвер
24.05.2023, Середа
Читати більше новинarrow_forward