Отримати дозвіл на вело чи авто торгівлю у Рівному (не)можливо?!

event 11:44 П’ятниця 08 Вересня 2017

Головна проблема питання щодо діяльності авто – та велокавярень, це застаріла нормативна база з питання організації виїзної торгівлі, яке здебільше було орієнтовано на виїздну торгівлю споживчої кооперації. 

Основні вимоги до пунктів дрібно роздрібної торгівлі згідно даних нормативних актів:1.  На   кузовах   автомагазинів,   автокафе,   авторозвозок, автопричепів,  автоцистерн повинен бути  нанесений  фарбою  чіткий напис,  що  вказує  найменування,  адресу суб’єкта господарювання, номер  точки  пересувної  торговельної  мережі  та  номер телефону суб’єкта господарювання.  2.   На автотранспорт,  що  перевозить  продовольчу  сировину   та продовольчі   товари  для  дрібнороздрібної  торговельної  мережі (тобто автокав’ярнях), повинен бути оформлений санітарний паспорт.   3.  У  разі  здійснення  виїзної  (виносної)  торгівлі,  а  також продажу  товарів  з  використанням інших нестаціонарних засобів на робочому місці продавця  встановлюється  табличка  із  зазначенням його  прізвища,  імені  та  по  батькові,  а  також відомостей про суб’єкт господарювання,  що організував  торгівлю:  для  юридичної
особи  –  найменування,  місцезнаходження  і номери телефону,  для фізичної особи – підприємця – прізвище, ім’я та по батькові, номер свідоцтва  про  державну  реєстрацію  і  найменування  органу,  що здійснив таку реєстрацію. Усі відомості оформляються відповідно до законодавства  про  мови. (Правила роботи дрібнороздрібної торговельної мережі, затв наказом Міністерства  зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України від 08.07.96 N 369).     Продаж продовольчіх товарів (у т.ч. кави), здійснюється  із розміщенням тимчасових споруд для  провадження  підприємницької  діяльності відповідно до Закону України  “Про регулювання містобудівної діяльності”  за умови  дотримання  встановлених  для  таких товарів температурного режиму  зберігання  і санітарних норм. (п. 30 Порядку провадження торговельної діяльності та правила торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затверджених ПКМУ № 833 від 15.06.06 , п. 23 Правил №369).

Згідно з п. 27 Правил №369, пункти дрібнороздрібної торговельної мережі, які торгують напоями на розлив, продовольчими товарами та продукцією ресторанного господарства без упаковки, мусять бути підключеними до водопровідної та каналізаційної мережі, мати: місця для миття рук, обладнання, інвентар (або посуд одноразового використання), комплект миючих і дезінфікуючих засобів, дозволених Міністерством охорони здоров’я України, бачки з кришками для збирання відходів. По цьому питанню у вимогах місцевої влади дозволяється торгівля у одноразовому посуді з одночасним укладанням договору з магазином, що реалізує продовольчі товари або об’єктом ресторанного господарства з метою дотримання правил особистої гігієни та для створення можливостей обробки інвентарю та деталей обладнання.                                                                                                                             

Відповідно до п. 35 Порядку № 833 суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити наявність у працівників, що здійснюють продаж продовольчих товарів, особистих медичних книжок установленого зразка, організацію та своєчасність проходження ними медичних оглядів і контроль за допуском їх до роботи за наявності необхідного медичного висновку.  Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 р. N 198 Єдині правила ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць,залізничних переїздів, правила користування ними та охорони    пересувні елементи вуличної   торгівлі   розміщуються   лише   на  тротуарах завширшки не менше 5 метрів за межею пішохідної частини.      Товар і  звільнена  від  нього  тара  повинні складуватися на тротуарі поруч із зазначеними пересувними елементами і  за  межами його пішохідної частини.  Крім того, усі підприємці на єдиному податку мають мати на робочому місці книгу обліку доходів та витрат, журнал реєстрації перевірок, свідоцтво платника єдиного податку, документи підтверджуючі походження товару, документи що посвідчують відносини з найманим працівником, а також дотримуватися вимог Закону України «Про захист прав споживачів» та Кодексу про працю.

  Стосовно розпорядження міського голови № 155-р від 20.02.2017р. «Про створення та роботу постійно діючої комісії з визначення місць для розміщення пунктів дрібно роздрібної торговельної мережі у м. Рівному».

У преамбулі розпорядження йдеться посилання на рішення Рівненської міської ради від 28.04.2011р. №512 «Про затвердження Правил благоустрою м. Рівного». У той же час у самому рішенні немає жодного питання присвяченого пунктам дрібно роздрібної торгівлі. крім того, зі слів працівників управління торгівлі за час дії розпорядження не затверджено жодної заяви поданої підприємцями з метою отримання «дозволу» на торгівлю. Дозвіл у лапках, тому що з самого розпорядження незрозуміло з якою метою підприємці мають подавати відповідні заяви та яким саме чином має виглядати сам «дозвіл» не передбачений на загальнодержавному рівні.

ВИСНОВОК: законодавчих підстав для прийняття даного розпорядження, на мою думку, не має. В той же час дотримання існуючих нормативних актів досить ускладнено для малих підприємців.

  На даний час перевірки судячи з усього мають лише вигляд піар акцій, у зв’язку з тим що у міській владі немає чіткого розуміння що робити та інструменту виконання розпорядження міського голови.  

 

 

 

Теги:
Останні новини
30.05.2023, Вівторок
29.05.2023, Понеділок
28.05.2023, Неділя
27.05.2023, Субота
26.05.2023, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward