Дешеві ліки будуть тоді, коли розпродадуть дорогі

Напередодні візиту до Рівного в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун містом поширилися чутки, що приїзд столичної гості зумовлений вивченням перспективи перетворення Рівненського медичного коледжу в інститут. Попри те, що Уляні Супрун імпонує така ідея, мова про реформування навчального закладу наразі не йде. Та урядовець завітала до медколеджу, бо, як пояснила, що коли буває в регіонах України, то любить спілкуватися з молоддю, аби знати про її настрої і бачення розвитку галузі охорони здоров’я.

Разом з тим, перше питання, яке задали в.о. міністра охорони здоров’я місцеві спеціалісти, стосувалося анансованого урядом здешевлення цін на ліки.

Вчора на засіданні Кабміну, – повідомила Уляна Супрун, – ми продовжили цей перехідний період для наших виробників, імпортерів і аптечних мереж, щоб вони могли продати ліки, виготовлені та закуплені до регулювання цін. У нас з ними є домовленість, що вони поступово будуть знижувати ціни і вже зараз відбувається їх здешевлення в аптеках. Ми хочемо, щоб до 1 квітня всі ціни були на рівні тих, що в референтних країнах. Але намагаємося все зробити так, щоб цей процес не призвів до проблеми – зникнення медикаментів з поличок аптек. Вже маємо зниження цін на 40 відсотків ліків, які є в нозологіях. Коли розпочнеться програма відшкодування коштів, то з 1 квітня відбудеться зниження цін на ліки до референтних.

– Як позначиться на якості  послуг реформування низової ланки медицини, коли кожна людина матиме можливість самостійно обирати собі лікаря?

– Думаю, що ми всі хотіли б обирати свого лікаря, а не йти до того, який є в поліклініці. Дуже важливо, щоб ми мали лікаря, який буде опікуватися нами. Лікаря, який буде займатися не лише лікуванням, а й профілактикою – вимірювали тиск, рівень цукру в крові, здійснювали раннє виявлення тієї чи іншої хвороби. Тобто, щоб ми не чекали доки захворіємо і тоді вимушено йшли до лікаря, а щоб зберігали своє зборов’я.

Які нововведення планує запровадити міністр найближчим часом у медичній галузі, про це читайте у найближчому номері «7 днів».завантаження

 

 

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: