Договір про купівлю долі у статутному капіталі ТОВ повинен бути нотаріально посвіченим

Верховний суд України (ВСУ) висловив свою правову позицію щодо форми договору, про передачу частки у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ).
Договір, укладений у простій письмовій формі, щодо передачі прав засновника (учасника) у статутному капіталі ТОВ є нікченим, тобто такий, що не породжує правових наслідків, а тому не є підставою переходу прав на частку у статутному капіталі (відовідно і прав на участь в управлінні ТОВ).
Рішення ВСУ обґрунтоване нормою Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприєміців”, в якому зазначається, що у разі внесення змін в установчі документи, пов’язаних зі зміною складу засновників (учасників) юридичної особи, серед іншого треба обов’язково подати нотаріально посвідчений документ про передачу прав засновника (учасника) іншій особі. Саме статутні документи визначають частку в статутному капіталі в ТОВ.

Час-Дій подарувала Рівненській обласній дитячій лікарні холодильник

У Центрі Рівнян безкоштовно можна отримати дитяче харчування
