Про податкові консультації згідно Податкового кодексу України

event 12:44 Середа 03 Червня 2015 НАШІ ІНІЦІАТИВИ

Порядок надання контролюючими органами податкових консультацій визначається Главою 3 Податкового кодексу України.

В ній зокрема зазначається, що за зверненням платників податків контролюючі органи надають безоплатно консультації з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом.

Податкова консультація є індивідуальною і може бути використана лише тим платником податку, якому вона була надана.

За вибором платника податку, така консультація може бути: 

  • усна;
  • письмова;
  • в електронному вигляді.

ГО “Час-Дій” рекомендує вимагати від контролюючих органів саме письмову форму податкової консультації або в електронному вигляді.

Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику (Державна фіскальна служба) проводить періодичне узагальнення податкових консультацій, які стосуються значної кількості платників податків або значної суми податкових зобов’язань, та затверджує наказом узагальнюючі податкові консультації, які підлягають оприлюдненню, у тому числі за допомогою Інтернет-ресурсів.

У разі якщо платник податків діяв відповідно до наданої йому у письмовому або електронному вигляді податкової консультації або відповідно узагальненої податкової консультації, то такий платник не може бути притягнений до відповідальності за такі дії навіть тоді, коли у майбутньому така податкова (чи узагальнююча) консультація була змінена.

Пам’ятайте!

Звільнення від відповідальності за дії вчинені відповідно до податкової консультації не звільняє від необхідності сплатити донараховану, уточнену чи скореговану суму податку, а також необхідності подати неподані звітності, уточнення, декларації тощо.

Контролюючі органи можуть надавати досить розпливчасті, неточні, неоднозначні, незрозумілі податкові консультації. Для того, щоб цього уникнути слід дуже точно ставити питання, виділити такі питання по пунктам, навести варіант поведінки і поставити питання чи це: “Так — це правильно” чи “Ні це не правильно”.

Зафіксуйте час отримання контролюючими органами заяви про отримання податкової консультації: зареєструйте її в таких органах при подачі заяви особисто (у разі, якщо ви є працівником юридичної особи-платника податку, у Вас повинна бути відповідна довіреність), або ж відправте листом з описом вкладення та повідомленням про вручення. Електронний документообіг повинен здійснюватись за правилами застосування електронного цифрового підпису. Податкова консультація надається протягом 30 днів з дня, що є наступним після дня отримання такої заяви.

Зазначте Ваші реквізити — анонімні звернення не розглядатимуться. Зазначте обов’язково в якій формі ви хочете отримати податкову консультацію.

У разі необхідності оскарження стягнень, накладених на платника податку, за дії, які він вчинив відповідно до наданої йому податкової консультації (опублікованої узагальненої податкової консультації), у своїх поясненнях, скарзі, позовній заяві, запереченні на позов варто посилатися на відповідну консультацію, а також на норми Податкового кодексу України, зокрема на ч.53.1 ст.53.

Останні новини
03.06.2023, Субота
02.06.2023, П’ятниця
01.06.2023, Четвер
31.05.2023, Середа
Читати більше новинarrow_forward