Світ проти поліетиленових пакетів, а Рівне?

event 12:50 Вівторок 03 Липня 2018 НАШІ ІНІЦІАТИВИ

Можна побитися об заклад, що після свят в українців накопичується немало сміття, серед якого є велика частка поліетилену. На жаль, у той час, коли у світі використання цього матеріалу скорочується або взагалі забороняється, в Україні про це мова поки що не йде.

В Австралії почала діяти заборона на одноразові поліетиленові пакети. Німецькі магазини відмовляються від поліетиленових і навіть паперових пакетів. У Кенії заборонили пластикові пакети. Та ще багато подібних фактів «розлетілися» на Інтернет – сайтах сорока країн світу кілька років тому. Чим «не догодили» такі пакети і чи потрібна дана заборона у Рівному? Яка альтернатива?

Один українець використовує понад 500 пакетів. 45 штук. Саме стільки пакетів використовував у 2016 році середньостатистичний німець. В Ірландії, наприклад, на кожного жителя припадає у середньому тільки по 16 пакетів. Щоправда, ще два роки тому в Німеччині використовували щороку по 70 пакетів. Тоді їхня вартість була нижчою, а у багатьох магазинах їх давали безплатно. Через велику шкоду для довкілля 2015 року Євросоюз розпочав боротьбу з пластиком, і тепер країни-члени ЄС зобов’язані скоротити використання поліетиленових пакетів.

Використані пакети лежать на полігонах для сміття та виділяють в ґрунт шкідливі речовини. А їх є чимало: переважна більшість полімерів, що використовуються у виробництві, містять хімічні сполуки, які утворюються в процесі синтезу, і потенційно спроможні негативно впливати на стан довкілля. Деякі види поліетилену можуть виділяти токсичні речовини та містити залишки каталізаторів – шкідливих для здоров’я людини сполук важких металів.

Яка ж альтернатива? Паперові пакети. Вони теж дорожчі за поліетилен та не такі міцні. Втім, викидаючи після використання папір, людина вже не нанесе непоправної шкоди навколишньому середовищу. Єдиний мінус для довкілля – вирубка лісів для виготовлення цього продукту.

 

Незамінним аксесуаром європейської молоді уже давно стала торбина.

Автор:
Теги:
Останні новини
20.03.2023, Понеділок
19.03.2023, Неділя
18.03.2023, Субота
17.03.2023, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward