Повністю пішохідні вулиці

event 17:02 П’ятниця 06 Липня 2018 НАШІ ІНІЦІАТИВИ

       Що за наглість – заборонити автомобілям в’їзд та перетворити вулицю на повністю пішохідну? Виявляється, у цьому є своя користь – це не лише ще один public space, а й конкретна вигода для всього, що розташоване на цій вулиці. Пішохідні вулиці роблять місто привабливішим. Чи потрібно це у Рівному?

Пішохідна вулиця не означає, що вона буде повністю позбавлена руху. Тут можна залишити одну смугу для проїзду безожливості паркування. Рух такими вуличками дозволить відпочити від шумних магістралей і відкриє багато нового для туристів.

“Це зменшить транспортне навантаження на вулицю в декілька разів, а разом з ним і зашумленість, загазованість та запиленість простору. За розрахунками команди дизайнерів, простір стане комфортнішим для 3000 пішоходів, що проходять вулицею в годину пік”, – говорять у Києві. Львів також підтримує таку ідею.

Що кажуть, до прикладу, в Німеччині?

Сьогодні фактично нема жодного німецького міста, яке б не мало своєї пішохідної зони. «Міста намагаються знайти своє обличчя, а громадські місця й пішохідні зони – це своєрідні візитні картки міста. Їх можна використовувати, з одного боку, для того, аби спрямувати потік платоспроможних споживачів, а з іншого – для створення простору, де могли б проводити свій час міські жителі», – каже архітектор Кріста Райхер. Єдиний мінус таких вулиць те, що вони часто бувають переповнені людьми, або ж з усіх боків на усіх вулицях розташові одні й ті ж філіали магазинів. Це пояснюється тим, що орента на таких зонах дорога і звичайні магазини не можуть собі цього дозволити.

Важливий фактор для привабливої пішохідної зони – її оздоблення. Бруківка, колір фасадів, лавки, ящики для сміття, фонтани, дерева. Однак, продовжує Кріста Райхер, важливо, щоб вулиці не були «перевантажені» такими елементами. Місто повинно уникати порожніх крамниць і стежити за тим, щоб фасади гармонійно вписувалися в загальну картину.

Найдовша пішохідна вулиця світу знаходиться в Данії в самому серці Копенгагена – торгова вулиця Строгет. Вона стала першою в світі пішохідною зоною. Загальна її довжина становить 1,8 км.

 

Теги:
Останні новини
28.02.2024, Середа
27.02.2024, Вівторок
26.02.2024, Понеділок
25.02.2024, Неділя
24.02.2024, Субота
23.02.2024, П’ятниця
22.02.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward