Перша Антиекскурсія: як це було?

event 13:35 П’ятниця 14 Вересня 2018 НАШІ ІНІЦІАТИВИ

Громадська організація «Час Дій» провела нетипову екскурсію берегом Усті до Авангарду та місця розкопок палацу Любомирських. Це перша так звана Антиекскурсія у місті.

В Рівному є багато визначних та цікавих місць, які варто відвідати – зоопарк і тераріум, парк Шевченка, Краєзнавчий музей, Лебединка. Але так склалось, що у нашому місті відсутні – сучасний та комфортний стадіон, чиста, незабруднена річка, культурно-історична пам’ятка, яка б приваблювала туристів. Здається, всі підстави для облаштування таких локацій є – стадіон Авангард, який от-от почнуть реставрувати вже років з п’ять, річка Устя, на стан якої з кожним роком все важче і важче дивитись, та руїни палацу Любомирських, де ще у 2017 році відбувалися розкопки, а наразі проект «законсервовано». Міська влада каже, що гроші на реконструкцію та облаштування в бюджеті є, проекти також є, активістів та небайдужих містян в достатку. Що заважає облаштуванню міста? Питання, на жаль, так і залишається без відповіді.

Використовуючи інформацію рівненських ЗМІ починаючи ще з 2007 року, ми підготували інформативний звіт з коментарями та обіцянками місцевої влади стосовно облаштування Авангарду, палацу Любомирських та очищення Усті. Ми відвідали озвучені локації, щоб пересвідчитись в їх сьогоднішньому стані. Результат був очікуваний – Авангард після його останньої реставрації  у далекому 2002 році, ще з 2013 намагаються «оновити». На сьогоднішній день, триває обрання  проекту реставрації, лунають обіцянки завершити все до 2021 року, хоча за попереднім проектом все планували завершити у 2019 році. Річка Устя – «Програма розчищення і впорядкування річок» була проголошена у 2011 році, активного поширення у 16-17 роках набувала «Зелена Стежка», безліч ідей і проектів виголошувались та відкладались у кабінетні полиці, проте на сьогоднішній день маємо понівечену водну артерію. На території палацу Любомирських у 2016 році стартувала програма «Дослідимо замок у Рівному», все просувалось добре – на розкопки в рік виділяли по 400 тис. грн., у тому ж році знайдено 320 артефактів, проект реставрації подають на отримання іноземних грантів. Заявка на гранти не проходить, зимою 2017 року бюджетна комісія міської ради припиняє фінансування розкопок, аргументуючи – кошти на дослідження передбачені у проекті по реконструкції Авангарду. Як бачимо, проект по реконструкції не був запущений, а з ним і заморозились розкопки.

Не зважаючи на все вище сказане, екскурсія пройшла у позитивному ключі, головна ціль – зосередження уваги громадськості, підсилення громадського контролю за реалізацією місцевих проектів. Якщо не звертати уваги на місцеві проблеми та бути осторонь – нічого не виправиться саме по собі. Тому варто об’єднуватись і пам’ятати – реальність твориться тобою.

Теги:
Останні новини
28.05.2023, Неділя
27.05.2023, Субота
26.05.2023, П’ятниця
25.05.2023, Четвер
24.05.2023, Середа
Читати більше новинarrow_forward