Як прожити 120 років?

Безкоштовній медицині бути?
Відбувся другий день семінару «Як писати про освітню та медичну реформи?» у Медіашколі. Центр політичних студій та аналітики розповів про всі особливості і «сюрпризи» , які чекають на українців вже у цьому році.
Як відомо, медична реформа стартувала з 2 квітня, коли підписувались декларацій між лікарем та пацієнтом. Навіщо вони і хто такий сімейний лікар? Це гібрид педіатра й терапевта та пів року часу. Такий лікар бере на себе відповідальність за життя двох тисяч людей, як потрапляють до його «Червоного списку». Підписання такої декларації є дуже зручною, адже із будь-якою проблемою зі здоров’ям можна звернутися до сімейного лікаря, а не «вишукувати» потрібного. Таку декларацію українці мають право підписати не тільки з лікарем за місцем своєї прописки, а й у будь-якому зручному місці. Фахівці радять обирати одного лікаря у сім’ю.
Головне: пацієнти НЕ платитимуть за надання медичної допомоги, оскільки лікарі конкуруватимуть за пацієнтів, а пацієнти – за кваліфікованих лікарів. За одного пацієнта медик у 2019 році отримає 450 гривень, зараз – це 370 гривень на рік. Тариф за прийом пенсіонерів і дітей буде вищим.
Хто такий лікар первинної медичної допомоги? Це спеціаліст, який має всю інформацію про здоров’я пацієнта. Він попереджує (виявляє) захворювання на ранній стадії й надає невідкладну допомогу. Усі консультації та лікування на первинній ланці для пацієнта будуть безкоштовними.
Екс-заступник начальника Управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Василь Височанський каже, що така реформа «змусить» людей жити довше, так як у Європі, бо там роблять профілактику і мають сімейних лікарів, які слідкують за здоров’ям.
За статистикою найбільше помирають люди через запущення хвороби.

В Україну йде похолодання: якою буде погода

Як не купити продукти з високою кількістю нітратів: поради покупцеві
