Як прожити 120 років?

event 19:16 Субота 16 Червня 2018 НАШІ ІНІЦІАТИВИ

Безкоштовній медицині бути?

Відбувся другий день семінару «Як писати про освітню та медичну реформи?» у Медіашколі. Центр політичних студій та аналітики розповів про всі особливості і «сюрпризи» , які чекають на українців вже у цьому році.

Як відомо, медична реформа стартувала з 2 квітня, коли підписувались декларацій між лікарем та пацієнтом. Навіщо вони і хто такий сімейний лікар? Це гібрид педіатра й терапевта та пів року часу. Такий лікар бере на себе відповідальність за життя двох тисяч людей, як потрапляють до його «Червоного списку».  Підписання такої декларації є дуже зручною, адже із будь-якою проблемою зі здоров’ям можна звернутися до сімейного лікаря, а не «вишукувати» потрібного. Таку декларацію українці мають право підписати не тільки з лікарем за місцем своєї прописки, а й у будь-якому зручному місці. Фахівці радять обирати одного лікаря у сім’ю.

 

 

Головне: пацієнти НЕ платитимуть за надання медичної допомоги, оскільки лікарі конкуруватимуть за пацієнтів, а пацієнти – за кваліфікованих лікарів. За одного пацієнта медик у 2019 році отримає 450 гривень, зараз – це 370 гривень на рік. Тариф за прийом пенсіонерів і дітей буде вищим.

Хто такий лікар первинної медичної допомоги? Це спеціаліст, який має всю інформацію про здоров’я пацієнта. Він попереджує (виявляє) захворювання на ранній стадії й надає невідкладну допомогу. Усі консультації та лікування на первинній ланці для пацієнта будуть безкоштовними.

Екс-заступник начальника Управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Василь Височанський каже, що така реформа «змусить» людей жити довше, так як у Європі, бо там роблять профілактику і мають сімейних лікарів, які слідкують за здоров’ям.

За статистикою найбільше помирають люди через запущення хвороби.

 

Теги:
Останні новини
02.06.2023, П’ятниця
01.06.2023, Четвер
31.05.2023, Середа
30.05.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward