Екологічна ситуація в Україні

event 15:38 Вівторок 05 Червня 2018 НАШІ ІНІЦІАТИВИ

В Україні за двадцять вісім років незалежності питання екології піднімалося безліч разів та навіть декларувалося на найвищому державному рівні. На жаль дальше обговорень та розроблень планів з реалізації, хоча б поступової не дійшло, по вирішенню екологічної проблеми забруднення навколишнього середовища.

Найочевиднішим прикладом є стан Дніпра в міській смузі столиці: головна водна артерія в буквальному сенсі перетворюється на болото. Для рівнян проблема забруднення міських водойм своїми власними діями, найбільше знайома. Скрізь можна спостерігати одну й ту саму тенденцію – екологічні проблеми накопичуються та консервуються. А чиновники незмінно оперують тезою про відсутність належних коштів в держбюджеті/місцевих бюджетах на вирішення цих проблем.

Другою важливою проблемою забруднення є транспорт, що належить до головних забруднювачів атмосферного повітря, водойм і грунтів. Відбувається деградація екосистем під впливом транспортних забруднень, особливо інтенсивно спостерігається у містах. Гостро стоїть проблема утилізації і переробки відходів, що з’являються  при експлуатації транспортних засобів. Для потреб транспорту у великій кількості споживаються природні ресурси. Вихлопні гази автомобілів містять до двохсот хімічних сполук згорання палива, більшість з яких токсичні.

У разі подальшого зберігання подібного стану речей наша держава ризикує скотитися в плані екологічної небезпеки для життя людей на рівень африканських країн. Тому ключове завдання громадськості – тримати основні екологічні проблеми в фокусі суспільної уваги, добиватися від керівництва держави реального покращення ситуації з охороною навколишнього середовища.

Теги:
Останні новини
03.10.2023, Вівторок
02.10.2023, Понеділок
01.10.2023, Неділя
30.09.2023, Субота
29.09.2023, П’ятниця
28.09.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward