Донорство крові: почесно, легко і корисно

event 15:46 Вівторок 04 Вересня 2018 НАШІ ІНІЦІАТИВИ

Донорство крові (від лат. Donare – «дарувати») і (або) її компонентів – добровільна здача крові і (або) її компонентів донорами.

Цілком можливо, що крапля твоєї крові стане вирішальною і врятує чиєсь життя, подарує надію на одужання, допоможе в розробці і створенні дієвих ліків. Потреба в крові — як рідкісних, так і поширених груп — є завжди. Уявіть: кожен третій житель планети хоча б раз у житті потребує донорської крові. Статистика свідчить, що донорами крові стають лише 5% населення планети. Втішає той факт, що одна доза донорської крові може врятувати аж три життя.

ГО « Час Дій» сьогодні відвідала Обласну лікарню. Наш суспільний менеджер Ярослав здав кров для хворих з опікового відділення.

В пункті здачи крові нас зустріли привітно. Ознайомили з правилами донорства. Поки Ярослав читав та підписував згоду на здачу крові, ми поспілкувалася з головною медсестрою Мороз Аллою Олександрівною:

-Дефіциту крові немає. Ми постійно поповнюємо банк крові, є всі групи в належній і достатній кількості. Але бувають випадки з нестачею крові негативного резусу. Тоді ми телефонуємо донорам, які вже обстежені і є в  нашій базі даних

Далі ми пішли в лабораторію для експрес тестів:

Працівниці лабораторії:

 Кров з пальця беруть для визначення групи і рівня гемоглобіну. Далі в операційній береться венозна кров для обстеження на ВІЛ, гепатит В і гепатит С, сифіліс, рівень АлАт (печінкові проби). Аналізи будуть готові протягом доби. Тільки потім перевірена кров може бути влита потребуючий людині. В загалом кров (еритроцити) придатна 35 днів. Ми дбаємо, щоб кров була використана протягом цього терміну. Якщо є надлишок якоїсь групи – ми не беремо цю кров у донорів

У день здачи крові донор має отримати сніданок та обід за рахунок коштів мед-закладу, що здійснює взяття крові.

 

До речі, в організмі людини міститься в середньому близько 5 літрів крові, тобто 7% від ваги його тіла. 450 мл кровоздачи абсолютно нешкідлива і безпечна для здоров’я донора, причому він втрачає переважно рідку частину крові – плазму, яка відновлюється протягом 18-20 годин. Після здачі крові у донора зберігається хороше самопочуття, апетит, нормальна працездатність.

 

 

Всі не надто приємні відчуття, незручності і витрати часу тьмяніють перед свідомістю того, що ваша кров рятує чиєсь життя . Робити добро насправді дуже легко. Долучайтесь!

 

 

Теги:
Останні новини
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
17.04.2024, Середа
16.04.2024, Вівторок
15.04.2024, Понеділок
14.04.2024, Неділя
13.04.2024, Субота
12.04.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward