Чи є життя після перевірок?

event 14:35 Понеділок 29 Жовтня 2018 НАШІ ІНІЦІАТИВИ

Минулої п’ятниці у офісі «Час Дій» пройшов форум під заголовком: «Чи є життя після перевірок?». У цей вечір зібралися понад 40 підприємців з Рівненської області, щоб разом з представником із Управління Держпраці та адвокатом дійти консенсусу у справі перевірок на підприємствах.

Дане питання стало дуже актуальним останнім часом, адже з осені кількість перевірок значно зросла.  Це не змогло залишити осторонь нашу громадську організацію, так як ми завжди стоїмо на захисті інтересів малого та середнього бізнесу. Нами було подане запрошення до Управління Держпраці у Рівненській області, за  яким головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства відвідав наш форум. У формі діалогу з представниками бізнесу він постарався відкрито та доступно розповісти про обов’язки та повноваження державного інспектора, правомірність перевірок та особливості трудового законодавства. Були підняті питання про те, що обов’язково потрібно знати та дотримуватись на підприємстві, щоб уникнути штрафів.

У другій частині форуму виступила Людмила Ромашко, адвокат, що має позитивні рішення суду щодо оскарження приписів інспекторів Держпраці. Вона розповіла про те, як відстоювати свої законні права в сфері працевлаштування та не бути ошуканим інспектором.

Отож, використання незадекларованої праці – грубе порушення трудового законодавства:

  • На Держпрацю не поширюється мораторій на здійснення перевірок.
  • Посадові особи Держпраці та її органів мають право на проведення позапланових перевірок без попереднього повідомлення роботодавця.
  • За недопущення інспектора до перевірки роботодавцю загрожує штраф у розмірі 100 мінімальних заробітних плат.
  • Допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, штраф – 111 690 грн., оформлення працівника на неповний робочій час, у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, штраф – 111 690 грн., виплата зарплати без нарахування єдиного внеску, штраф – 111 690 грн..

Отож дотримуйтесь норми закону та пам’ятайте свої права. “Час Дій” надалі продовжить працювати з бізнесменами і влаштовувати подібні форуми.

Теги:
Останні новини
03.10.2023, Вівторок
02.10.2023, Понеділок
01.10.2023, Неділя
30.09.2023, Субота
29.09.2023, П’ятниця
28.09.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward