“Час-Дій” вимагає розкрити повну інформацію про угоду з китайцями

event 17:42 Середа 31 Серпня 2016 НАШІ ІНІЦІАТИВИ

Прес-служба Рівненської ОДА  оприлюднила інформацію, що  текстильна компанія  Китаю «YUYUE Home textile co. Ltd» отримає площі для побудови заводу та ділянку для посіву та обробки льону. Загалом планується залучити близько 30 тис. га землі.Снимок

Зазначають, що будівництво заводу з переробки льону розпочнуть вже цьогоріч. Термін реалізації проекту — 5 років. А загальний обсяг інвестицій складе 20 млн. доларів.

У жителів Рівненщини виникає ряд запитань до влади по тій скупенькій інформації, що оприлюднила прес-служба ОДА.

По-перше, один гектар підготовки землі під засів льону становить 1000 доларів. Якщо порахувати 30 тис. гектарів, сума інвестицій повинна становити 30 млн. доларів. І це лише на підготовку землі.

По-друге, для обробки 30 тисяч гектарів землі потрібно залучити як мінімум 30 сучасних тракторів та іншої техніки (5 млн. доларів). Такі суми лише потрібні для підготовки землі. А ще потрібно побудувати завод по переробці льону.

Крім того, є запитання, до якої глибини буде відбуватись рекультивація земель і на яких умовах земля буде повертатись, скільки коштів надійде до бюджету тощо.

ГО “Час-Дій”,  відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», звернулась до голови Рівненської облдержадміністрації,  надати інформацію:

1.Перелік земель запасу, які будуть передані у користування китайським інвесторам?

2.Чи будуть даватися в оренду паї , на який період і на яких умовах?

3.Чи буде впливати на розірвання договору-оренди кошти вкладені орендарем у земельні ділянки (у вигляді: добрив та інших препаратів) та затрат на обробіток землі?

4.Сума коштів за оренду,  котрі будуть надходити до бюджетів різних рівнів?

5.Чи буде текст договору оприлюднений для загального доступу?

Надіємося, що відповіді на запит надійдуть, і що корупційної складової, котра створить проблеми для громадян України в майбутньому в інвестиційній угоді з китайцями, немає. Відкритість та прозорість органів виконавчої влади повинні розвіяти всі сумніви. Чекаємо.

Теги:
Останні новини
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
17.04.2024, Середа
16.04.2024, Вівторок
15.04.2024, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward