Як безкоштовно і швидко перевірити контрагента

event 11:31 Вівторок 29 Березня 2016 НАШІ ІНІЦІАТИВИ

SearchДосить часто, перед укладання угоди з фірмою, компанією, підприємством виникає необхідність перевірити надійність майбутнього контрагента, аби уникнути проблем у майбутньому.

Звичайно, якщо багато інформації можна почерпнути із джерел інформації, які надає сама фірма: рекламні буклети, проспекти, комерційні пропозиції, інформація на офіційному сайт, сторінці в інтернеті, рекламному оголошенні, наданої консультантами чи керівництвом тощо. Однак звісно жодна фірма не надасть інформацію, яка б перешкоджала укладенню вигідної для них угоди.

У цій статті ГО “Час-Дій” наведе декілька абсолютно безкоштовних способів перевірити надійність юридичної особи – потенційного партнера. Всі вони пов’язані з використанням мережі Інтернет, а тому є швидкими, надійність способів гарантується офіційними державними джерелами та перевіреними світовим досвідом пошуковими системами вебу.

1. Єдиний державний реєстр підприємств юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.Пошук у ЄРПОУ

Будь-яка особа може отримати загальну інформацію про будь-яку юридичну особу, замовивши виписку з ЄДРПОУ у відповідних підрозділах реєстраційних органів. Однак саму інформацію про підприємство можна отримати абсолютно безкоштовна створивши безкоштовний запит онлайн.

Система дозволяє здійснити пошук за назвою, (повною чи скороченою), ім’ям ФОПа чи за номером ЄДРПОУ.

Система показує актуальну інформацію (строк внесення змін у межах 1 дня з дня подачі заяви про внесення таких змін щодо юридичної особи) про підприємство, зокрема: повне/скорочене найменування, місце знаходження (“юридична адреса”), дата реєстрації, місце реєстрації, чи перебуває у стані припинення, чи відкрито провадження щодо банкрутства, хто є власником та керівником, які особи мають право підпису, відомості про статутний капітал, а також кількість відкритих виконавчих проваджень щодо підприємства.

Очевидно, що чим довше існує компанія і чим менше проти неї відкрито проти неї виконавчих проваджень, тим надійнішим воно видається. Також можна перевірити чи достовірну інформацію надали вам контрагенти, приховування достовірної інформації повинні насторожити.

2. Сервіс Державної фіскальної служби – дізнайся більше про свого бізнес-партнера.Пошук в базі даних ДФС

ДФС надає можливість перевірити за точним найменуванням чи кодом ЄДРПОУ перевірити чи перебуває юридична особа на обліку у податкових органах і чи є в неї заборгованість станом на найближче до дня запиту дату.

Варто задуматися про співпрацю з контрагентом, котрий має заборгованість перед податковими органами.

Також радимо скористатися попереднім сервісом для встановлення ЄДРПОУ фірми, а вже потім шукати за номером – такий пошук більш точний.

3. Єдиний державний реєстр судових рішень.

Єдиний державний реєстр судових рішеньВсі справи про банкрутство/санацію, щодо стягнення заборгованостей, не виконання умов господарських договорів та інші, що передують відкриттю виконавчого провадження щодо боржника  – розглядаються у суді. Крім того у деяких випадках до юридичних осіб застосовуються стягнення згідно кримінального законодавства.

Реєстр шифрує імена та адреси фізичних осіб, однак не найменування юридичних. Реєстр дає досить широкі інструменти щодо пошуку судових рішень. Перевірити контрагента можна за його найменуванням, або за адресою майна, яке йому належить.

4. Перевірка документа Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.document-check

Дозволить перевірити документи, щодо підтвердження права власності/володіння/користування на нерухоме майно, яке фігурує в договорі, оскільки такі документи є необхідними для укладання угод щодо нерухомості, перевірка достовірності інформації не завадить.

5. Пошукові системи Google, Яндекс.

Не варто нехтувати і звичайним пошуком за назвою в інтернеті за допомогою пошукових систем. Досить часто на різних форумах чи спеціалізованих ресурсах люди пишуть відгуки про компанії. Інформація може бути різноманітною, тому треба вміти її фільтрувати. Відгуки можуть відображати якість надання послуг, надійність партнера, ставлення до працівників, участь у скандалах, частоту реклами у ЗМІ тощо. Фірма, яка не поважає власних працівників, навряд чи буде поважати контрагентів. Компанія, яка неналежним чином ставиться до своїх клієнтів, може так само ставитись і до партнерів. Відсутність будь-якої інформації про фірму з тривалим стажем роботи також може насторожити, а часті згадки про компанію чи її керівних осіб у різних неоднозначних ситуаціях та сумнівна репутація також повинні насторожити перед укладанням з такою фірмою яких-небудь відносин.

Радимо використовувати в пошукових запитах різні варіанти найменування, брати у лапки назву для пошуку саме цього словосполучення, а також використовувати найменування російською та українською мовами.

6. Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

Чому важливо знати з ким маєш справу – додаткових пояснень не потребує. Кого перевіряти? Керівників, власників, засновників, яких можна встановити згідно першого реєстру, фізичних осіб-підприємців, підписантів за договорами, осіб, які ведуть з вами переговори.

Сподіваємося, що ці поради стануть у нагоді.

Теги:
Останні новини
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
17.04.2024, Середа
16.04.2024, Вівторок
15.04.2024, Понеділок
14.04.2024, Неділя
13.04.2024, Субота
Читати більше новинarrow_forward