Як зміниться адміністративна відповідальність за порушення безпеки дорожнього руху [інфографіка]

event 18:35 П’ятниця 31 Липня 2015 НАШІ ІНІЦІАТИВИ
PM359image001
Натисніть на зображення, щоб збільшити

У липні 2015 року було прийнято і направлено на підпис Президенту законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Ось які зміни готуються в цьому проекті:

Виключна відповідальність власника транспортного засобу (далі – ТЗ).

Адміністративна відповідальність за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, які були зафіксовані в автоматичному режимі, несуть особи (фізичні та юридичні) за яким зареєстрований ТЗ, за допомогою якого було вчинено правопорушення. У разі, якщо власність ТЗ зареєстрована за межами України і згідно закону не підлягає державній реєстрації, то до відповідальності буде притягнута особа, яка ввела даний ТЗ на територію України.

Така відповідальність не наставатиме у власників, чиї ТЗ чи номерні знаки вибули із його володіння унаслідок протиправних дій інших осіб, а також у разі, якщо було передано право володіння і користування даним ТЗ (оренда, найм, лізинг, прокат тощо) – в останньому випадку відповідальність настає у володільця/користувача ТЗ згідно договору, щоправда лише в тому випадку, коли особа, яка керувала ТЗ протягом 14 днів із дня отримання постанови про накладення адміністративного стягнення звернеться до уповноваженого підрозділу Національної поліції із заявою про визнання факту правопорушення і згоди на притягнення його до адмін. відповідальнсті. Якщо ж цього водій не зробив, то адмін. відповідальність нестиме власник, який щоправда має право регресу (зворотньої вигоди) до відповідного володільця-водія.

Штрафні бали

Планується впровадити система штрафних балів, які є стягненням, що накладається на громадян за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі.

Кожному громадянину, який має право керування транспортним засобом, щороку з початку року (з дня отримання права керування транспортним засобом) і до кінця року нараховується 150 балів. При автоматичній фіксації правопорушень з водія стягуватимуться бали у розмірі, зазначеному в Кодексі України про адміністративні правопорушення (далі – КУАП). У разі закінчення балів – застосовуватимуться інші санкції, передбачені КУАП.

Щоправда не зрозумілими є порядок зняття штрафних балів, якщо за кермом знаходиться не власник ТЗ, або якщо власник ТЗ не володіє правом керувати ТЗ, і відповідно ніяких балів йому не нараховано.

Розміри штрафів

Планується ліквідувати варіативність штрафів за одне і теж правопорушення (від хх до уу), а встановити чітку суму штрафів. Також оплата штрафів за порушення правил безпеки дорожнього руху на місці буде здійснюватись лише безготівковим шляхом.

Пеня

У разі несвоєчасно сплати штрафів застосовуватиметься пеня. Як мінімум 50% штрафу за правопорушення, зафіксоване в автоматичному режимі слід буде сплатити протягом 5 банківських днів з дня вручення відповідної постанови.

Якщо штрафі не сплатити в 30-денний період, то нараховується пеня в 2-х кратному розмірі штрафу. Після спливу 30 днів, з дня виникнення підстав для стягнення штрафу і пені – постанова підлягає примусовому виконанню. Строки зупиняються на час оскарження постанови.

Постанови про правопорушення вступають у силу з моменту їх вручення

На відміну від теперішньої процедури, постанови про адмін. стягнення за правопорушення, зафіксовані в автоматичному режимі вступатимуть в силу з моменту їх вручення, чи отримання повідомлення про відмову від вручення правопорушником. Постанови про позбавлення права керувати ТЗ, вступатимуть в силу з моменту їх винесення.

Протоколу не буде

Не буде складатися протокол про адмін. правопорушення у разі автоматичної його фіксації, а відповідно і не можна буде внести свої зауваження до нього.

Постанови, про адмін. правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, які були зафіксовані в автоматичному режимі, прийматимуться без участі особи, яка притягується до відповідальності, і направлятиметься протягом 3х днів з дня її винесення за адресою реєстрації ТЗ із повідомленням реєстрації (місцезнаходження для юр, осіб) власника ТЗ.

Право оскаржити постанову надається протягом 10 днів з моменту вручення.

Автор:
Останні новини
20.03.2023, Понеділок
19.03.2023, Неділя
18.03.2023, Субота
17.03.2023, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward