ВСЕ ПРО ПОДАТОК НА НЕРУХОМІСТЬ

Фізичні та юридичні особи, у власності яких знаходяться об’єкти житлової та нежитлової нерухомості (житлові будинки, призначені для постійного проживання, житлові будинки садибного типу; прибудови до житлових будинків; квартири; котеджі; кімнати у багатосімейних або комунальних квартирах; дачні та садові будинки) є платниками нового податку на нерухомість, який вступив в дію з 2015 року.
Об’єкти, які не обкладаються податком на нерухомість:
1. Квартири що не перевищують площу в 60 кв. м;
2. Житлові будинки площею менше 120 кв. м;
3. Житлова нерухомість, яка належить дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але тільки за один об’єкт;
4. Будівлі дитячих будинків сімейного типу; гуртожитку;
5. Житлова нерухомість непридатна для проживання, в тому числі у зв’язку з аварійним станом,
6. Житлова та нежитлова нерухомість, що перебуває у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств;
7. Нежитлова нерухомість – МАФи та лотки на ринках, які використовують суб’єкти малого та бізнесу в господарській діяльності; будівлі промисловості, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності.
Ставка податку на нерухомість в 2015 році
Ставка податку за 1 кв. м загальної площі об’єктів житлової та нежитлової нерухомості для фізичних та юридичних осіб встановлюється у розмірі, що не перевищує 2% мінімальної заробітної плати на рік, що становить на 1 січня 2015 24,36 гривень, тобто 2% від 1218 гривень мінімальної заробітної плати.
Місцеві ради мають право збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування або визначати пільги по податку з житлової нерухомості для фізичних осіб в залежності від рівня доходів.
Особливості пільгового оподаткування нерухомості
Згідно з роз’ясненнями податкових органів, пільга застосовується до об’єктів нерухомості фізичної особи – платника податків таким чином:
Для квартири або квартир, незалежно від їх кількості – тільки 60 кв.м;
Для житлового будинку або будинків – тільки 120 кв.м.
У разі одночасного перебування у власності платника податку різних типів об’єктів житлової нерухомості Мається на увазі і квартири і будинки) база оподаткування зменшується на 180 кв. м.
Наприклад, якщо громадянин є власником квартири площею 150 кв.м., то він має право застосувати пільгу 150 кв.м. – 60 кв.м. = Об’єкт оподаткування дорівнює 90 кв.м. або власником будинку 280 кв.м., то 280 кв.м. – 120 кв.м. = 160 кв.м.
Якщо він власник квартири в 150 кв.м. та житлового будинку 280 кв.м., то 430 кв.м. – 180 кв.м. = 250 кв.м.
Якщо фізична особа власник кількох квартир, то пільга застосовується тільки до одного об’єкту, наприклад квартири загальною площею – 35 кв.м., 50 кв.м., 75 кв.м. = 35 + 50 + 75 = 160 – 60 = 100 кв.м.
Пільги не поширюються
Пільги не поширюються на об’єкти нерухомості, які здаються в оренду, лізинг або використовуються у підприємницькій діяльності або, якщо площа об’єкта нерухомості перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваний площі, затвердженої місцевими радами.
Особливості оподаткування спільної сумісної власності
Якщо об’єкт нерухомості не поділений в натурі, то платником є один із співвласників. Якщо у правовстановлюючому документі вказані, наприклад два, то податок сплачується кожним. Візьмемо квартиру у власності подружжя загальною площею 150 кв.м. кожен з подружжя зобов’язаний заплатити (150 кв.м.: 2 + 75,00 кв.м. – 60 кв.м. пільга = 15 кв.м. 15 кв.м. х 24,36 максимальна ставка = 365,40 грн для кожного з співвласників.
Терміни сплати податку на нерухомість
Платники податку-фізичні особи сплачують податок на нерухомість на рахунок органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та / або нежитлової нерухомості, згідно з податковим повідомленням, яке буде направлено до 1 липня 2015 року.
Сплатити податок на нерухомість платники зобов’язані протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення.
На 61 день у разі несплати суми, зазначеної в повідомленні-рішенні, у платника податків виникне податковий борг.
При наявності податкового боргу для забезпечення виконання платником податків своиx обов’язків, його майно потрапить у податкову заставу.
Платники податку на нерухомість-юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня 2015 року та до 20 лютого 2015 подають контролюючим органам за місцем знаходження об’єкта нерухомості декларацію з розбивкою суми податку рівними частинами щоквартально.
По новобудовах декларація юридичними особами подається протягом 30 календарних днів з моменту виникнення права власності, а податок обчислюється з місяця, в якому виникло право власності на об’єкт нерухомості.
У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування протягом календарного року, податок для попереднього власника нараховується з 1 го січня до місяця, в якому майно було продано, для нового власника з місяця, в якому він став власником нерухомого майна.
http://uainfo.org/blognews/473302-kto-platit-nalog-na-nedvizhimost-v-2015-godu.html

Місцеві ДЕТЕКТИВИ вберегли ЦИГАРКИ від зазіхань бандита

Рівненські благодійні контейнери для одягу відправляють на дезінфекцію
