Як підприємству отримати відшкодування за виплату середньої заробітної плати працівнику, призваному в АТО

event 18:25 Четвер 26 Березня 2015 НАШІ ІНІЦІАТИВИ

Уряд встановив порядок відшкодування зарплати учасникам АТО.

Вступив у законну силу Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, затверджений Постановою Уряду від 4 березня. Відповідно до цього порядку встановлюється механізм отримання роботодавцями компенсації за виплачену заробітну плату працівникам, за період перебування їх в зоні АТО на військовій службі, а саме перелік документів, необхідних для отримання таких компенсації та органів — розпорядників бюджетних коштів.

Компенсація надається на період не більше 1 року.

Для отримання компенсації, підприємство, установа, організація повинна:

  • щомісячно до 15 числа подавати органу соціального захисту населення звіт, який треба погодити у районному (міському) військовому комісаріаті, який призвав працівника (підтвердження призову працівника та проходження ним військової служби), про фактичні витрати на виплати середнього заробітку працівникам, у визначеній порядком формі (Додаток 1 — див. додатки у кінці статті);
  • до 19 числа кожного місяця подати копії таких звітів разом із зведеним звітом про фактичні витрати на витрати на виплату середнього заробітку працівникам по формі, визначеній порядком (Додаток 2 — див. додатки у кінці статті).

Після чого, до 23 числа орган соціального захисту подає відомості про загальний обсяг фактичних витрат до Мінсоцполітики (за встановленою формою у цій же постанові) для визначення суми відшкодувань.

Середній заробіток обчислюється згідно Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 р. № 100.

Порядок не визначає процедури щодо вже нарахованих середніх заробітних плат працівникам.

Завантажити додатки

Останні новини
03.06.2023, Субота
02.06.2023, П’ятниця
01.06.2023, Четвер
31.05.2023, Середа
30.05.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward