Зміни до пенсійного законодавства

10 березня Президент України підписав Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення. Що він передбачає?
Працюючі пенсіонери отримуватимуть менше. Пенсії чи довічне грошове утримання, передбачені спеціальними законами держслужбовцям, нардепам, прокурорам, суддям у разі, якщо вони працюють — не будуть виплачуватись. Усім іншим — виплату скоротять на 85% від пенсії, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (а це, згідно Держбюджету 949 грн. до грудня та 1074 грн. у грудні).
Піднято пенсійний вік для жінок, які претендують на пенсію на пільгових умовах — з 45 років до 50 років за списком №1 підприємств, установ, організацій,.затверджених КМУ; з 50 до 55 років за списком №2. Крім того пізніше на 5 років на пенсію зможуть вийти і інші категорії працівників-жінок: трактористки-машиністки, доярки, працівниці текстильної промисловості, водії пасажирського транспорту, працівниці авіації і т.д. Зазначається, що це захід “тимчасовий” (до грудня 2021 року!).
З 1 березня 2015 року спеціального стажу в 25 років буде недостатньо для виходу на пенсію працівникові освіти, охорони здоров’я та соцзабезпечення. Необхідний стаж становитиме 25 років і 6 місяців до 29 лютого 2016 року і щороку збільшуватиметься на додаткових 6 місяців (аж до 30 років у 2024 році).
Зміниться також розрахунок пенсії. Так, для розрахунку середньої заробітної плати по Україні для розрахунку пенсій будуть враховуватись 2012, 2013 і 2014 роки замість попередніх трьох календарних років.

Передали допомогу на Великдень

Як виростити картоплю на балконі
