6, 09 грн./ кв.м. – такий податок на квартиру чи будинок у Рівному

event 09:55 П’ятниця 07 Жовтня 2016 НАШІ ІНІЦІАТИВИ

Враховуючи те, що у 2016 році громадяни сплачують податок за 2015 рік, то слід брати до уваги Рішення Рівненської міської ради від 22.01.2015 року №4830 “Про встановлення податку на майно в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки”. Цим Рішенням, зокрема, у 2015 році на території міста Рівного було встановлено ставки та пільги на об’єкти житлової нерухомості. Так, ставку податку для об’єктів житлової нерухомості у Рівному було встановлено у розмірі 0,5 відсотка від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року (6,09 грн. = 0,5%*1218 грн.) за квадратний метр бази оподаткування.

Разом з тим, база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 70 квадратних метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 150 квадратних метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток) – на 220 квадратних метрів.

В яких випадках власник нерухомого майна може звернутися до контролюючих органів для звірки даних?

Фізичні особи – власники нерухомого майна відповідно до п.п.266.7.3 п.266.7 ст.266 ПКУ мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

– об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

– розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

– права на користування пільгою із сплати податку;

– розміру ставки податку;

– нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення – рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Теги:
Останні новини
02.06.2023, П’ятниця
01.06.2023, Четвер
31.05.2023, Середа
30.05.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward