Чи може ФОП включати ремонт майна до вартості витрат?

event 15:17 Четвер 02 Квітня 2015 НАШІ ІНІЦІАТИВИ

18995Фізична особа – підприємець (ФОП), яка використовує в господарській діяльності власне майно, яке прямо пов’язане із виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг, вправі вносити таке майно до витрат кошти, витрачені на ремонт (поліпшення) такого майна, (у тому числі і касового апарата), на основі господарських договорів, де передбачені умови експлуатації та ремонт цього майна.

(Про зміни у законодавстві щодо обов’язковості встановлення і використання касових апаратів читайте також: Коли і для кого стануть обов’язковими касові апарати?)

Згідно п. 172.2 ст. 177 Податкового кодексу України об’єктом оподаткування є чистий оподаткований дохід – різниця між загальним оподатковуваним доходом та документально підтвердженими витратами, які пов’язані із господарською діяльністю. Для ФОПів, які оподатковуються на загальній системі оподаткування, визначений перелік таких витрат у пп. 174.4.4 п. 174.4 ст. 174 Податкового кодексу України.

Серед іншого, до витрат, що зменшують об’єкт оподаткування належать оплата оренди, ремонт та експлуатація майна, яке використовується в господарській діяльності, якщо це майно прямо пов’язане із виробництвом товарів, виконання робіт, наданням послуг.

Ст. 776 Цивільного кодексу України зазначає хто повинен проводити ремонт речі переданої у найм (оренда одна із форм найму і якщо інше не передбачено законом чи договором до оренди застосовуватимуться загальні умови щодо найму). Таким чином, якщо інше не передбачено договором чи законом, поточний ремонт здійснюється наймачем (орендарем), а капітальний – наймодавцем (орендодавцем) за рахунок наймача чи наймодавця відповідно.

Капітальний ремонт проводиться у строки, передбачені договором або у розумний строк, якщо необхідність ремонту викликана невідкладною потребою. При чому у разі нездійснення наймодавцем (орендодавцем) капітального ремонту речі, що перешкоджає її використанню згідно її призначення та умов договору найму (оренди), наймач вправі:

  1. відремонтувати річ, врахувавши вартість ремонту в рахунок оплати за користування річчю (орендну плату), або вимагати відшкодування вартості такого ремонту;
  2. вимагати розірвання договору та відшкодування збитків.

Таким чином, якщо ремонт майна буде виконано і оплачено особою, яка за законом або договором не зобов’язана його робити, вона не може вносити кошти, витрачені на такий ремонт до витрат, що зменшують об’єкт оподаткування.

Автор:
Останні новини
31.03.2023, П’ятниця
30.03.2023, Четвер
29.03.2023, Середа
28.03.2023, Вівторок
27.03.2023, Понеділок
26.03.2023, Неділя
Читати більше новинarrow_forward