Кому податкові канікули?

Повідомляємо, що Законом України від 21.12.201630_360_14402146806 р. №1797-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» з 1 січня 2017 року доповнено пунктом 44 підрозділ 4 розділ XX Податкового Кодексу України (далі – ПКУ), яким передбачається надання податкових канікул для платників податку на прибуток.

Так, на період до 31 грудня 2021 року застосовується ставка 0% для платників податку на прибуток, у яких річний дохід, визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний період, не перевищує 3 млн. грн. та розмір нарахованої за кожний місяць звітного періоду заробітної плати (доходу) кожному з працівників, які перебувають з платником податку у трудових відносинах, є не меншим як дві мінімальні заробітні плати, розмір якої встановлено законом (з 2017 року – 6400 гривень).

Разом з тим, такі платники повинні відповідати одному із таких критеріїв:

а) утворені в установленому законом порядку після 1 січня 2017 року;

б) діючі, у яких протягом трьох послідовних попередніх років (або протягом усіх попередніх періодів, якщо з моменту їх утворення пройшло менше трьох років) щорічний обсяг доходів задекларовано в сумі, що не перевищує трьох мільйонів гривень, та у яких середньооблікова кількість працівників протягом цього періоду становила від п’яти до 20 осіб;

в) які були зареєстровані платниками єдиного податку до 1 січня 2017 року та у яких за останній календарний рік обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) становив до 3 млн. грн. та середньооблікова кількість працівників становила від 5 до 50 осіб.

При цьому, якщо платники податку, що застосовують нульову ставку податку на прибуток, у будь-якому звітному періоді досягли показників щодо отриманого доходу, середньооблікової чисельності або середньої заробітної плати працівників, з яких хоча б один не відповідає критеріям, зазначеним у п.44 підрозділу 4 розділу ХХ ПКУ, такі платники податку зобов’язані оподаткувати прибуток, отриманий у такому звітному періоді, за ставкою 18%.

Скористатися податковими канікулами не зможуть суб’єкти господарювання, які:

1) утворені після 1 січня 2017 року шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), приватизації та корпоратизації;

2) здійснюють:

діяльність у сфері розваг, визначену у пп. 14.1.46 ПКУ;

виробництво, оптовий продаж, експорт, імпорт підакцизних товарів;

виробництво, оптовий та роздрібний продаж паливно-мастильних матеріалів;

видобуток, серійне виробництво та виготовлення дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення;

фінансову та страхову діяльність (гр.64 – гр.66 Секції K КВЕД ДК 009: 2010);

діяльність з обміну валют;

видобуток та реалізацію корисних копалин загальнодержавного значення;

операції з нерухомим майном (гр.68 КВЕД ДК 009: 2010);

поштову та кур’єрську діяльність (гр.53 КВЕД ДК 009: 2010);

діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;

діяльність з надання послуг у сфері телебачення і радіомовлення відповідно до Закону «Про телебачення і радіомовлення»;

охоронну діяльність;

ЗЕД (крім діяльності у сфері інформатизації);

виробництво продукції на давальницькій сировині;

оптову торгівлю і посередництво в оптовій торгівлі;

діяльність у сфері виробництва та розподілення електроенергії, газу та води;

діяльність у сферах права та бухгалтерського обліку (гр.69 КВЕД ДК 009: 2010);

діяльність у сфері інжинірингу (гр.71 КВЕД ДК 009: 2010).

Крім того, слід зазначити, що платники податку, зазначені у підпунктах «а», «б», «в» пункту44 підрозділу 4 розділу XX ПКУ, які здійснюють нарахування та виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховують та вносять до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток у порядку, встановленому п. 57.11 ст. 51 ПКУ, та сплачують податок на прибуток за ставкою 18% за звітний податковий період, у якому здійснювалися нарахування та виплата дивідендів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: