У СВІТІ

Вчені в декілька разів поліпшили ефективність фотосинтезу для боротьби з голодом

Дослідники з США представили метод підвищення врожайності всіх популярних культур. Для цього вони збільшили ефективність фотосинтезу.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Дослідники пояснили, що за їхніми розрахунками, щоб прогодувати 9 млрд людей до 2050 року, фермерам необхідно вирощувати на 50% більше продовольства на обмеженій кількості орних земель. Тому вчені-аграрії впроваджують різні технології для вищої врожайності – в тому числі за допомогою поліпшення фотосинтезу.

Наприклад, синьо-зелені водорості фотосинтезують більш ефективно, ніж більшість сільськогосподарських культур, тому дослідники працюють над тим, аби впровадити елементи з ціанобактерій в сільськогосподарські рослини.

У новому дослідженні Корнелльського університету вчені досягли значного поліпшення фотосинтезу. При фотосинтезі рослини перетворять вуглекислий газ, воду і світло в кисень і сахарозу – цукор, який використовується для отримання енергії та будівництва нових тканин. Під час цього процесу фермент Рубіско (рибулозобісфосфаткарбоксилаза), присутній у всіх рослинах, бере неорганічний вуглець з повітря і перетворює його в органічну форму, яку рослина використовує для побудови тканин.

Однією з перешкод для поліпшення фотосинтезу в сільськогосподарських культурах є те, що Рубіско реагує як з вуглекислим газом, так і з киснем; остання реакція створює токсичні побічні продукти, уповільнює фотосинтез і тим самим знижує врожайність.

Тому вчені видалили карбонову ангідрази, фермент природного походження, з хлоропластів – органел рослинних клітин, в яких відбувається фотосинтез. Це пов’язано з тим, що роль ангідрази полягає в створенні рівноваги між CO2 і бикарбонатом в клітинах рослин, каталізує реакції, в яких CO2 і вода утворюють бікарбонат і навпаки. Але для того, щоб механізм концентрації вуглецю з ціанобактерій працював в сільськогосподарських культурах, бікарбонат в системі повинен досягти рівня, у багато разів перевищує рівноважний.

Коли вони помістили рослини в камеру з високим вмістом кисню, вони в кілька разів поліпшили своє зростання.

Джерело

Стас Ібрагімов

Недавні новини

В Одесі вночі чоловік зарізав підлітка, бо той відмовив йому дати закурити (ВІДЕО)

Уночі в Одесі чоловік вдарив підлітка ножем у серце за відмову дати закурити: його затримали…

6 хв. ago

Самые популярные подержанные Mercedes-Benz в Украине

Желающие сэкономить украинцы отдают предпочтение б/у автомобилям немецкого концерна. Выбирая Мерседес в Киеве, стоит посетить…

21 хв. ago

Вдень – сонячно, а вночі заморозки: синоптик розповіла, якою буде погода 9 травня

У четвер, 9 травня, в Україні пануватиме сонячна погода без опадів. Однак вночі у більшості…

30 хв. ago

У Міненерго попередили про можливе відключення світла по всій країні

Внаслідок нового масованого ракетного удару по об’єктах генерації виник дефіцит електроенергії в енергосистемі України. Сьогодні…

55 хв. ago

У Індексі свободи преси Україна показала колосальний ріст – RSF

У Індексі свободи преси за 2024 рік Україна піднялася на 18 позицій – з 79…

1 годину ago

Коли краще садити картоплю в травні: названо сприятливі дні

Городники нерідко звертаються за порадою до місячного календаря під час посадки різних культур. Картопля не…

2 години ago