У СВІТІ

NASA запрошує добровольців пожити рік в марсіанських умовах: як потрапити на місію

NASA пропонує прожити “рік на Марсі” добровольцям. Мета місії – імітація марсіанського побуту в земних умовах. Розповідаємо хто зможе туди потрапити.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Американське управління з аеронавтики та дослідження космічного простору NASA опублікувало повідомлення про набір добровольців для річного проєкту з імітації марсіанської місії. Річна місія по імітації життя на далекій Червоній планеті повинна початися восени 2022 року.

Як буде проходити місія?

NASA планує в наближених до реальних умовах вивчити, як “високомотивовані люди” реагують на суворі умови довгострокового наземного симулятора.

Згідно з планом, аерокосмічне агентство планує провести три однорічні місії з імітацією поверхні Марса на базі техаського Космічного центру імені Джонсона НАСА. Під час них, вчені проведуть дослідження по розробці методів та технологій для запобігання та розв’язування потенційних проблем в майбутніх космічних польотах людини на Місяць і Марс.

До складу кожної місії увійдуть чотири члени екіпажу. Вони будуть жити та працювати в модулі Mars Dune Alpha площею 160 м². При цьому, саму будівлю надрукують на 3D-принтері.

Планується, що середовище проживання буде імітувати проблеми місії на Марсі. Воно буде охоплювати обмеження ресурсів, відмову від обладнання, затримки зв’язку та інші чинники стресу навколишнього середовища. У завдання екіпажу можуть включати моделювання виходів у відкритий космос, наукові дослідження, використання віртуальної реальності та управління роботами, а також обмін повідомленнями.

Зараз NASA чекає заявок добровольців.

Вимоги до учасників “марсіанської місії”

NASA шукає здорових, мотивованих громадян або постійних жителів США. Вони: не курять, у віці від 30 до 55 років і добре володіють англійською мовою для ефективного спілкування між екіпажем і центром управління польотом. Відбір екіпажу буде здійснюватися відповідно до стандартних критеріїв NASA для кандидатів в космонавти.

Також кандидат зобов’язаний володіти ступенем магістра та мати не менше двох років відповідного професійного досвіду в області STEM. Або ж не менше 1000 годин командирського польоту на реактивному літаку.

Також будуть розглянуті кандидати, які закінчили два роки роботи над докторською програмою в STEM, або отримали медичний ступінь, або програму пілотів-випробувачів. Крім того, можуть бути розглянуті кандидати, з чотирирічним професійним досвідом, які пройшли підготовку військового офіцера або отримали ступінь бакалавра наук в області STEM.

Читайте також: Вчені в декілька разів поліпшили ефективність фотосинтезу для боротьби з голодом

Що чекає фіналістів?

Фіналісти пройдуть медичний огляд, психологічне тестування та психіатричне обстеження. Мета – визначити їхню придатність для тривалої ізоляції, що вимагає серйозних фізичних і психологічних зусиль. Всі іспити та пов’язані з ними витрати будуть організовані та оплачені NASA.

Хто не зможе пройти відбір?

Агенство зазначає, що відбір не пройдуть кандидати з будь-якої харчовою алергією або захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Крім того, кандидати зобов’язані надати запитані біологічні зразки в потрібні дні, а також дотримуватися дієти, аналогічної до космічної, передбаченої під час місії. Також, у кандидатів не повинно бути проблем з нудотою при використанні обладнання віртуальної реальності.

Також, не зможуть брати участь в місії люди, які приймають певні ліки. Серед заборонених препаратів – ліки від артеріального тиску, тромболітики, протисудомні препарати. Щоденні ліки від алергії, щоденний інсулін для діабетиків, снодійні, ліки від СДУГ / СДВ, антидепресанти, ліки від неспокою. Також під час місії забороняється приймати харчові добавки, так що якщо людина в них потребує, заявку подавати не має сенсу. В той самий час, в NASA відзначають, що вітамін D надається агентством на час місії – в учасників проєкту не буде доступу до сонячного світла. Всі інші вітаміни доступні в системі харчування для космічних польотів, і приймання будь-яких добавок не допускається.

Також кандидати зобов’язані зробити щеплення від COVID-19 і пред’явити доказ повної вакцинації. Крім того, учасники програми повинні пройти ПЛР-тест. У ході місії вченим доведеться дотримуватися протоколу щодо зниження ризиків захворювання, які діють зараз в кампусі NASA при відвідуванні.

Скільки часу займе відбір?

У NASA відзначають, що кандидатам, які беруть участь в цьому протоколі не гарантується відбір для аналогових місій. Графік процесу відбору може займати до 13 місяців. Однак активну участь займуть максимум 16 днів за весь час. Сюди входить час, необхідний для заповнення заявки, час у дорозі, час кампусі для попередніх перевірок і час в Національній школі лідерства на відкритому повітрі. Не всі кандидати будуть проходити кожен етап відбору. Заявки на відбір екіпажу будуть оцінюватися в порядку надходження кваліфікованих кандидатів до тих пір, поки не будуть заповнені всі вакантні місця.

В агентстві відзначають, що для учасників можлива компенсація, проте вся додаткова інформація буде надана в процесі відбору кандидатів в екіпаж.

Які є ризики під час відбору?

Коментар:Ризики участі в протоколі можуть містити в собі втрату конфіденційності чи конфіденційності об’єкта, незначний дискомфорт і низький рівень радіаційного опромінення від рентгенівських променів під час медичних оглядів, а також фізичні травми або вкрай малоймовірний шанс смерті“, – повідомляє NASA.

Однак в агентстві відзначають, що всі персональні дані будуть максимально захищені, а медогляди будуть проходити тільки в ліцензованих клініках. Крім того, NASA обіцяє “використовувати механізми безпеки” і провести “навчання по запобіганню травм”.

Як і коли подати заявку?

Заявки на участь приймаються з 6 серпня 2021 роки (09:00 за Києвом) до 17 вересня 2021 року, на однорічну аналогову місію, яка почнеться восени 2022 року.

У NASA підкреслюють, що “кваліфіковані кандидати для випробувань повинні подати заявку зараз, щоб мати можливість внести свій внесок в роботу NASA з підготовки до подорожі на Марс”. Зробити це можна за посиланням.

Джерело

Стас Ібрагімов

Недавні новини

Відтепер захищатимуть Україну з небес: Рівненщина втратила трьох захисників

На Рівненщині востаннє зустріли трьох загиблих воїнів: Сергія Годуна, Володимира Самкова та Олександра Карпенка. Сергій…

13 хв. ago

Гороскоп на 19 травня за картами Таро: що чекає на всі знаки Зодіаку

Езотерики склали свої передбачення на 19 травня 2024 року для всіх знаків Зодіаку. Що цікавого…

43 хв. ago

В Україну йде потепління та дощі з грозами: якою буде погода наступного тижня

На початку тижня, з 20 травня, до України почнуть надходити теплі повітряні маси, тому очікується…

1 годину ago

Гороскоп на 19 травня: що чекає на всі знаки Зодіаку

Астрологи склали гороскоп на 19 травня для всіх знаків Зодіаку. Дізнайтеся, що на вас чекає…

2 години ago

Забутий суперфуд: поживний щавель, який збагатить ваш раціон

Якщо ви хочете розширити свій вибір листової зелені на ринку, щавель – це зелень, яку…

12 години ago

Як правильно приготувати спаржу: 4 швидкі способи

Настав сезон спаржі – вишуканого овочу, сповненого корисних елементів та вітамінів. Спаржа готується дуже швидко,…

14 години ago