Мільярдеру в США довічно заборонили володіти антикваріатом

event 15:45 Середа 08 Грудня 2021 У СВІТІ

Унікальний для судової практики США вирок було винесено відомому американському мільярдеру та інвестору Майклу Стейнхардту минулого понеділка в Нью-Йорку.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Згідно з заявою представника прокуратури Манхеттена, товстосуму в примусовому порядку доведеться розлучитися з сотнями предметів мистецтва зі своєї особистої колекції та все життя навіть і не думати про придбання предметів старовини.

Довічна заборона на володіння артефактами для 81-річного Стейнхардта в обмін на реальний тюремний термін стала першою в історії подібним судовим прецедентом у США, повідомляє CNN.

Причиною незвичайного покарання стали результати розпочатого ще у лютому 2017 року розслідування американської влади міжнародної контрабанди антикваріату. У ході розшукових заходів з’ясувалося, що цей “вовк з Уолл-стріт”, який створив навколо себе імідж філантропа та благодійника, свідомо заволодів приблизно тисячею предметів старовини, які раніше були викрадені та потайки вивезені з 11 країн, а потім вкинуті на міжнародний ринок антикваріату без необхідних документів.

Коментар: Десятиліттями Майкл Стейнхардт демонстрував образливий апетит до вкрадених артефактів, без турботи про законність своїх дій, легітимність придбаних об’єктів і значні культурні збитки, які він завдав своїми діями по всьому світу“, – заявили в прокуратурі.

Як результат, конфісковані у чоловіка майже дві сотні артефактів цінною вартістю 70 мільйонів доларів повернуться до країн свого походження. Так, до Греції вирушить похоронна скринька, датована 1400 роком до нашої ери. До Єгипту, Ізраїлю, Лівану, Туреччини та інших держав США обіцяють передати статуї, золотий церемоніальний посуд, фрески та інші безцінні предмети розкраденої культурно-історичної спадщини.

Останні новини
24.01.2022, Понеділок
23.01.2022, Неділя
22.01.2022, Субота
21.01.2022, П’ятниця
20.01.2022, Четвер
19.01.2022, Середа
18.01.2022, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward