“Ігнор карантину в Швеції”: які наслідки має країна

Останні декілька днів у Швеції смертність від COVID-19 була найвищою у світі в розрахунку на сто тисяч населення. Головний епідеміолог Швеції Андерс Тегнелл дав інтерв’ю з цього приводу. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Коментар: “Шведське суперечливе рішення не вводити суворої ізоляції через пандемію коронавірусу призвело до занадто великої кількості смертей”, – зазначив епідеміолог.

Деталі: У Швеції коронавірус підтверджений у майже 41 тис. людей, тоді як населення держави становить трохи більше, ніж 10 мільйонів. 4,5 тис. з підтверджених випадків захворювання в країні є летальними.

Для порівняння: у Данії, Норвегії та Фінляндії, де карантинні обмеження були більш жорсткими, зараз набагато менше смертей. В Данії померло 580 людей, в Норвегії — 237, у Фінляндії — 321. У Швеції ж лише в середу від COVID-19 померли 74 людини.

Доктор Тегнелл повідомив також, що висока кількість загиблих має місце головним чином тому, що будинки для престарілих не змогли запобігти поширенню захворювання. При цьому він підкреслив, що продовжує вважати таку стратегію правильною.

Коментар: “Якби ми знову стикалися з тією ж хворобою, точно знаючи, що ми знаємо про неї сьогодні, я думаю, ми б вирішили зробити щось середнє між тим, що зробила Швеція і тим, що зробила решта світу”, – говорить Тегнелл у коментарі шведському радіо.

Також епідеміолог наголосив на тому, що поки рано робити висновки про те, спрацював “тотальний” карантин чи ні.

Нагадаємо, Швеція використала “британську” модель боротьби з вірусом COVID-19, обмеживши вразливі верстви населення. Також громадянам було заборонено збиратися групами більше 50-ти осіб, а також рекомендувалося соціальне дистанціювання. Рух людей ніяк не обмежувався і навіть навчальні заклади залишилися відкритими. 

Головною метою такої політики держави було випрацювання колективного імунітету в суспільстві.

Джерело: сайт BBC

Читайте також: У МОЗ пояснили зростання кількості хворих на COVID-19

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: