У СВІТІ

Facebook буде судитися з українцем, який викрав дані 178 млн користувачів

Компанія Facebook подала судовий позов проти громадянина України за те, що він імовірно викрав і продавав на хакерському ресурсі особисті дані понад 178 млн користувачів соцмережі. Згідно з поданими до суду документами, злочинець відомий як Олександр Солонченко, житель Кропивницького.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

За даними Facebook, зловмисник використовував інструмент Contact Importer в сервісі Facebook Messenger. Даний інструмент дозволяв користувачам синхронізувати свої списки контактів на телефонах, щоб з’ясувати, які з контактів використовують обліковий запис Facebook, і зв’язатися з ними через Facebook Messenger.

Зазначається, що з січня 2018 року по вересень 2019 року Солонченко за допомогою певного автоматизованого інструменту, який ідентифікував себе як Android-пристрій, відправляв на сервери Facebook випадкові номери телефонів. За наявності збігів сервери відправляли інформацію у відповідь – ці дані зловмисник і збирав. А 1 грудня 2019 року він виставив їх на продаж на одному з профільних ресурсів. На цьому ресурсі він фігурував спочатку під ніками Solomame і barak_obama.

Також у Facebook стверджують, що з 2020 року Солонченко викрав і виставив на продаж дані найбільшого комерційного банку України, найбільшого в Україні приватного сервісу доставки, а також французької аналітичної компанії.

Будучи програмістом-фрілансером, він володів мовами Python і PHP, вмів працювати з програмою Xrumer для масової розсилки повідомлень, а також мав досвід в автоматизації завдань в емуляторах Android. До червня 2019 року, за версією позивача, він продавав в мережі взуття, працюючи під брендом Drop Top.

Позов поданий до Федерального окружного суду Північного округу Каліфорнії. Facebook просить суддю видати судовий наказ, що забороняє відповідачу доступ до сайтів Facebook і подальший продаж викрадених даних.

 Функція Contact Importer була закрита у вересні 2019 року, проте вона вже неодноразово ставала причиною крадіжки даних у соціальній мережі. У квітні 2021 року ще один зловмисник викрав дані 533 млн користувачів сервісу – Facebook стверджує, що для цього він також використовував Contact Importer.

Джерело

Стас Ібрагімов

Недавні новини

Як загартувати розсаду помідорів, щоб зміцнити імунітет рослини й підвищити врожайність

Перед тим, як висаджувати розсаду помідорів у відкритий ґрунт її треба обов’язково загартувати, щоб вона…

3 години ago

Завтра Україну накриє антициклон: що буде з погодою

Найближчої ночі в Україні будуть заморозки. Вдень 8 травня вже буде сухо, опади підуть геть,…

3 години ago

Паспортний сервіс відновив видачу українських паспортів за кордоном: що відомо

Паспортний сервіс ДП "Документ" повертається до роботи з видавання паспортів українцям за кордоном. Однак наразі…

4 години ago

Укргідрометцентр прогнозує зміну погоди в Україні: до чого готуватися

Після досить тривалої спокійної та сонячної погоди на цьому тижні в Україні очікуються більш динамічні…

4 години ago

Суперкомп’ютер назвав шанси збірної України на Євро-2024

Збірна Італії з футболу не зможе відстояти титул найсильнішої команди Європи, який вона здобула на…

5 години ago

Встигніть висадити помідори до цієї дати: хитрість для величезного врожаю

Помідори, як культура для вирощування, точно потрапляють у лідируючі позиції на городі у кожного дачника.…

6 години ago