Більше сотні країн зібралися припинити вирубку лісів до 2030 року

event 13:14 Вівторок 02 Листопадаа 2021 У СВІТІ

Лідери понад ста країн світу на кліматичному саміті COP-26 у Глазго пообіцяли зупинити скорочення площі лісів до 2030 року. На їх збереження та відновлення буде виділено 20 мільярдів доларів із державних та приватних фондів. Про це пише France24.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Угода була досягнута для утримання глобального потепління на рівні 1,5 ℃. Його підпишуть Росія, Бразилія, США, Індонезія та інші держави. Загалом на їхній території перебуває 85% усіх лісів світу.

За даними ООН, протягом останніх 30 років на планеті зникло 420 мільйонів гектарів лісу. Це більше за площу Індії. У Росії наразі залишилося 247 мільйонів гектарів первозданного лісу. Для порівняння це приблизно як п’ята частина Сибіру. Цей ліс зникає зі швидкістю 1,6 мільйона гектарів на рік. І вона постійно зростає.

Читайте також: ЮНЕСКО назвала десять шкідливих для планети лісів

Люди вже знищили половину всіх лісів планети. Натомість з’явилися сільськогосподарські поля. Знеліснення та фермерство відповідальні майже за чверть усіх антропогенних викидів вуглекислого газу.

“Грінпіс” розкритикував угоду в Глазго, оскільки вона “фактично дало зелене світло ще одному десятиліттю вирубки лісів”. Екоактивісти вважають, що ліси потрібно якнайшвидше віддати в управління їх зберігачам: корінним народам і місцевим жителям, які оберігають екосистеми протягом багатьох поколінь.

Теги: ООН
Останні новини
29.11.2023, Середа
28.11.2023, Вівторок
27.11.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward