Гроші

Українським біженцям, які повернулися з-за кордону виплатять грошову допомогу

Уряд має на меті підтримати ВПО та людей, які повертатимуться з-за кордону. Тому для цих категорій українців розширено виплату допомоги для малозабезпечених.

Відповідну постанову уряд ухвалив 26 січня, передає Урядовий портал.

Раніше допомога малозабезпеченим родинам не могла призначатися, якщо в родині є працездатні особи, які не працюють, або за них не сплачувався ЄСВ протягом попередніх трьох місяців перед зверненням по цю допомогу. В уряді зазначили, що цю допомогу не могли отримувати біженці, які повертаються з-за кордону після тривалого перебування там.

Відповідно до постанови, для того, аби біженці повертались в Україну та мали змогу працевлаштуватись, допомога призначатиметься на 6 місяців:

  • для родин, що повернулись в Україну після тривалого (понад 90 днів поспіль) перебування за кордоном, навіть якщо в таких родинах є працездатні непрацюючі особи, які не сплачували ЄСВ.
  • для родин внутрішньо переміщених осіб, які, внаслідок переміщення не працювали або не сплачували ЄСВ.

Вказується, що виплата допомоги для малозабезпечених поєднується з інструментами стимулювання до працевлаштування, аби люди з часом змогли утримувати себе самостійно.

“Так, якщо в родині ВПО чи мігрантів, які повертаються, є працездатні особи, які не працюють, після призначення допомоги малозабезпеченим вони мають протягом двох місяців після призначення допомоги сприяти своїй економічній самостійності. Тобто або працевлаштуватись, або стати на облік в Державному центрі зайнятості, аби фахівці Центру допомогли таким особам знайти роботу, чи, за потреби, пройти перенавчання та перекваліфікацію”, – уточнили в уряді.

Читайте також: Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві покриватиме до 50% зобов’язань по кредиту

Там нагадали, що допомога малозабезпеченим призначається тим родинам, у яких сукупний розмір доходів не перевищує рівень забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї. Так наразі (для працездатних осіб це – 55% прожиткового мінімуму (1665.4 грн), для дітей – 140 % (віком до 6 років – 3 588,2 грн, від 6-18 років – 4 474.40 грн), для осіб, які втратили працездатність – 100% (2 361 грн). Таким чином допомога розраховується як різниця рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом.

Шевченко Тарас

Любитель складних політичних тем. Він знає, з ким зараз веде переговори Володимир Зеленський та про що думає Емануель Макрон. Окрім політики, він також з завзяттям та захопленням напише про курйози, які сталися у твоєму районі. Він - очі редакції: не пропустить жоден вибух у Білгороді та колаборанта у Мелітополі. А ще - гарно грає в шахи та готовий довго стояти в черзі за смачною кавою.

Недавні новини

Що станеться з організмом, якщо ви будете щовечора їсти цибулю

Ріпчаста цибуля — один із найпопулярніших овочів. Ми потроху додаємо її до різних страв —…

7 години ago

Запорізька АЕС знову на порозі блекауту – Енергоатом

Сьогодні, 23 травня, Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС), яка перебуває під російською окупацією, вчергове втратила підключення…

8 години ago

Кому цікаві пропозиції, а кому – проблеми: Гороскоп на 24 травня

Астрологи підготували гороскоп на 24 травня для усіх знаків Зодіаку. Що вас очікує в четвер,…

9 години ago

Нацбанк введе обмеження на банківські перекази: до 30 операцій на місяць

Національний банк України (НБУ) запровадить обмеження на переказ коштів з карти на карту 30 операціями…

10 години ago

У Раді підтвердили, що збираються підвищувати податки для українців

Щоб знайти додаткові джерела фінансування армії, влада змушена буде підвищити основні податки, у тому числі…

10 години ago

“Бронь від мобілізації треба розігрувати у лотерею” — Гетманцев

Голова фінансового комітету Верховної Ради України Данило Гетманцев висловив пропозицію щодо бронювання від мобілізації, пропонуючи…

10 години ago