Здоров'я

Знижують тиск та покращують настрій: як банани впливають на здоров’я

Банани є не лише одним з найпопулярніших фруктів у світі, але й серед найпопулярніших продуктів загалом. Цей фрукт можна їсти як свіжим, так додавати його до нескінченної кількості різноманітних страв, пише сайт Glamour.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Банани настільки популярні не лише через те, що смачні, але також вони багаті поживними речовинами й надзвичайно корисні для здоров’я.

Банани насичені поживними речовинами

У той час, як ягоди та цитрусові часто вважаються «зірками» за насиченістю поживними речовинами, дивлячись під шкірку банана, можна побачити 110 калорій, 30 грамів вуглеводів і 3 грами ситної клітковини. Банани є чудовим джерелом вітаміну B6, його вміст в одному банані становить 25% добової норми. Цей фрукт також забезпечує близько 10% щоденних рекомендацій щодо калію, вітаміну С і марганцю.

Банани природно не містять жиру, холестерину та натрію, що робить їх чудовим доповненням до будь-якої дієти разом з іншими корисними продуктами.

Банани також містять багато біологічно активних сполук, включаючи каротиноїди та флавоноїди, які, мають безліч переваг — від підтримки зору до зниження ризику виникнення серцевих захворювань і деяких видів раку.

Допомагають дотримуватись дієти

Клітковина в бананах допомагає уповільнити травлення, допомагаючи контролювати голод. Окрім насиченої клітковини, банани містять стійкий крохмаль, тип вуглеводів, який покращує травлення та допомагає довше залишатися ситими. Чим зеленіший банан, тим більше стійкого крохмалю в ньому міститься. Численні дослідження показали, що стійкий крохмаль допомагає покращити рівень глюкози в крові, підвищує рівень гормонів, які сприяють насиченню, і знижує ризик хронічних захворювань.

На додаток, згідно з дослідженнями, відчуття запаху певної їжі, коли ви голодні, може змусити ваш мозок подумати, що ви вже поїли і ситі. Одним з таких продуктів є банани. Якщо цього недостатньо, щоб переконати вас, що ви можете насолоджуватися бананами під час схуднення, понюхайте банани наступного разу, коли ви голодні, і це може знизити ваш апетит.

Антимікробні та антивірусні властивості

Банани містять специфічні білки, які мають антимікробні та противірусні властивості. Багато біологічно активних сполук у бананах, таких як ферулова кислота, лупеол і лептин, були ідентифіковані як антимікробні властивості частин бананової рослини.

У стародавній медицині банани використовувалися для лікування інфекцій, від діареї до вірусів, таких як вітряна віспа та кір. Також банани є хорошим джерелом вітаміну B6, який допомагає підтримувати здорову імунну систему. У сукупності один банан на день є корисним варіантом для зміцнення вашої імунної системи, але не варто вірити інформації про те, що банани лікують чи запобігають зараженню Covid-19. У Мережі багато такої інформації, але вона не підтверджена.

Знижують артеріальний тиск

Середній банан містить 422 міліграми калію, але не містить натрію. За даними Американської кардіологічної асоціації, вживання продуктів, багатих калієм, таких як банани, може допомогти контролювати артеріальний тиск. Високе співвідношення калію та натрію допомагає нейтралізувати вплив натрію у вашому раціоні на підвищення артеріального тиску.

Різноманітні дослідження показують, що ті, хто дотримується дієти, багатої на калій, менше схильні до високого кров’яного тиску та мають менший ризик інсульту. Дорослій людині потрібно 4700 міліграмів калію на день, тому середній банан забезпечує майже 10% добової норми.

Читайте також: Як правильно сушити м’яту, щоб зберегти всі корисні властивості

Банани можуть підняти настрій

Цей популярний фрукт містить поживні речовини, які позитивно впливають на настрій. Вітамін B6 допомагає підвищити рівень нейромедіаторів серотоніну та дофаміну, що сприяють гарному самопочуттю.

Деякі дослідження показують, що банани є одним із небагатьох продуктів, які допомагають виробити триптофан, який підвищує рівень серотоніну в мозку. Існують також дослідження, які пов’язують низький рівень вітаміну B6 у крові з підвищеним ризиком депресії.

Оскільки багато хто з нас не отримує достатньо вітаміну B6 у своєму раціоні, щоденне споживання бананів може допомогти вам почуватися краще та бути витривалішими до стресових ситуацій.

Дмитро Гаврилюк

Кажуть журналісти - сидяча робота? Це не про Діму. Нашого Дмитра хлібом не годуй, а дай лише попрацювати в домашньому садку. В перервами між практикою, він ділиться секретами і лайфхаками своїх знань. А ще Діма морж! Інколи нам здається, що в його жилах тече антифриз! Наразі Діма вегетаріанець з 3-річним стажем, який розкаже вам усе про користь бобових і овочів. І часто пише про це у авторському блозі.

Недавні новини

Квіти на День матері: 5 ключових питань

Дарувати букети рідним та близьким можна з приводу та без. Ви зробите мудро, якщо цієї…

6 години ago

На Закарпатті чоловік підробив свідоцтво про смерть дружини, щоб виїхати за кордон

Прикордонники затримали чоловіка, який разом зі своєю 16-річною донькою намагався перетнути кордон. Він пред’явив свідоцтво…

8 години ago

У Луцьку викликали поліцію у тролейбус, бо жінка не трималася за поручень

У Луцьку в тролейбус №15 викликали правоохоронців, бо жінка не трималася за поручень. Про це…

8 години ago

12 класів школи: у Раді розповіли про масштабну реформу середньої освіти

В Україні продовжується велика реформа середньої шкільної освіти та поступове введення 12-річки. В її рамках…

8 години ago

На Київщині викрили двох чоловіків, які “зливали” місця вручення повісток

На Київщині правоохоронці викрили адміністраторів інтернет-спільнот, які у месенджерах допомагали громадянам призовного віку уникати мобілізації.…

9 години ago

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про мобілізацію засуджених

Сьогодні, 8 травня, під час пленарного засідання Верховна Рада дозволила деяким категоріям ув’язнених мобілізуватися до…

9 години ago