Вчені знайшли простий спосіб підтримання розумових здібностей літніх людей

event 17:40 Четвер 02 Грудня 2021 Здоров'я

Група вчених із Сінгапуру досліджувала зв’язок між домашніми справами, як формою фізичної активності та збереженням когнітивних функцій у літніх людей. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Виявилося, що миття підлоги, протирання пилу та готування їжі можуть бути справжнім порятунком для літніх людей.

Нове дослідження активності літніх людей

У новому дослідженні брали участь дві групи добровольців: 249 осіб віком від 21 до 64 років та 240 – віком від 65 до 90 років. Вони пройшли серію тестів для оцінки когнітивних функцій та ризику падінь — наприклад, їм пропонували встати зі стільця якнайшвидше, зігнути та розігнути коліно.

Також учасники заповнили анкети, в яких відповіли на запитання щодо своєї щоденної фізичної активності та обсягів виконуваної роботи по дому. Більшість із тих, хто регулярно займався домашніми справами, були жінки.

Хатні справи – порятунок від деменції

Після коригування результатів з урахуванням віку, статі та інших факторів, виявилося, що показники когнітивних функцій у людей похилого віку від 65 до 90 років були на 14% вищими, якщо вони займаються роботою по дому в середньому 131 хвилину на тиждень.

Серед учасників групи від 21 року до 64 років цей показник становив 8%. На думку авторів дослідження, нижчі показники серед молодих учасників, швидше за все, пов’язані з тим, що їхні стан кращий, ніж у старшій групі, і когнітивні функції знижуються повільніше.

Вчені також виявили, що когнітивні здібності та властивості пам’яті були на 5% вищі у людей похилого віку, які займаються легкими і не обтяжливими домашніми справами, що не потребують серйозного фізичного навантаження. Найвищі показники мали добровольці, які приділяють таким заняттям у середньому 902 хвилини на тиждень. Їхні фізичні здібності також були кращими, у порівнянні з учасниками, які менше приділяють часу домашнім справам, а ризик падінь – нижчий.

Нещодавно результати нового великого дослідження підтвердили гіпотезу, що споживання кави потенційно знижує когнітивні порушення у літніх людей.

Читайте також: Лікарі розповіли, яку кашу корисно вживати для профілактики діабету

Джерело

Автор:
Останні новини
03.10.2023, Вівторок
02.10.2023, Понеділок
01.10.2023, Неділя
30.09.2023, Субота
29.09.2023, П’ятниця
28.09.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward