Здоров'я

Вчені розповіли, чому шкідливо засинати із увімкненим телевізором

Багато людей звикли спати з увімкненим телевізором, нічником або у освітленій вуличними ліхтарями та яскравим місяцем. Вони не підозрюють, наскільки ця нічна звичка небезпечна для здоров’я. 

Перевірені та актуальні новини з фронту БАЙРАКТАР NEWS.

Деталі: Вплив навіть помірного освітлення під час нічного сну шкодить серцево-судинній системі, підвищує резистентність до інсуліну наступного ранку і загрожує ожирінням. Такі прояви є відомими факторами ризику захворювань серця та діабету.

Вже доведено, що вплив світла вдень збільшує частоту серцевих скорочень за рахунок активації симпатичної нервової системи. Вона змушує серце працювати на високій швидкості та підвищує пильність для вирішення повсякденних завдань.

Нове дослідження показало, що такий самий ефект виникає під час нічного сну у освітленій кімнаті і тіло не може нормально відпочивати та відновлюватися. Збільшується частота серцевих скорочень, сила, з якою серце скорочується, та швидкість, з якою кров надходить у судини. 

Крім того, дослідники виявили, що резистентність до інсуліну виникає наступного ранку після того, як люди спали у освітленій кімнаті. Інсулінорезистентність виникає, коли клітини м’язів та печінки погано реагують на інсулін та не можуть використовувати глюкозу з крові для отримання енергії. Щоб компенсувати це, підшлункова залоза виробляє більше інсуліну. Згодом рівень цукру в крові підвищується, і в результаті розвивається діабет.

Читайте також: Експерти розповіли, як не можна зберігати ліки

У більш ранньому дослідженні експерти спостерігали за великою групою людей, які зазнавали впливу світла під час сну. У результаті вони виявили надмірну вагу і ожиріння.

У більш ранньому дослідженні експерти спостерігали за великою групою людей, які зазнавали впливу світла під час сну. У результаті вони виявили надмірну вагу і ожиріння.

Коментар:Тепер ми демонструємо механізм, який може мати фундаментальне значення для пояснення того, чому це відбувається. Ми показуємо, що сон у спальні впливає на здатність організму регулювати рівень глюкози”, – говорить один з авторів нового дослідження.

Вчені закликають позбутися такої нічної звички, як сон у освітленій кімнаті. Вони допускають наявність дуже тьмяного джерела світла, яке буде практично непомітним. Але яскраві лампи, включений телевізор та залишене світло в іншій кімнаті краще виключити. Рекомендується повісити у спальні щільні штори, які не пропускають світло від ліхтарів та місяця.

Ілона Кіплінг

Недавні новини

У громаді на Рівненщині продовжують облаштовувати житло для ВПО

У Костопільській громаді завершили ремонт п'яти будинків, в яких проживатимуть вимушені переселенці. Про це повідомив…

10 хв. ago

Невеликий дощ і до 27° тепла: прогноз погоди на 2 травня

У четвер, 2 травня, в Україні буде мінлива хмарність, без опадів, лише у Сумській, Харківській…

24 хв. ago

Стало відомо, коли запрацює електронний кабінет військовозобов’язаного

Електронний кабінет військовозобов’язаного запрацює 18 травня.  Про це повідомила заступниця міністра оборони України з питань…

30 хв. ago

Чому жовтіє туя: як відновити дерево

Якщо туя пожовтіла, це означає, що їй чогось бракує. Треба розібратися в причині й рятувати…

38 хв. ago

Коли День матері 2024: дата та історія зворушливого свята

День матері - це одне з найзворушливіших свят, адже мама - найголовніша людина в житті…

53 хв. ago

Гороскоп на 2 травня за картами Таро: що чекає на всі знаки Зодіаку

Езотерики склали свої прогнози на 2 травня 2024 року для всіх знаків Зодіаку. До чого…

1 годину ago