Здоров'я

Вчені назвали найздоровішу рибу, яку потрібно їсти кожному

Експерти з’ясували, що лосось може бути не таким багатим поживними речовинами, як передбачалося раніше. Річ у тім, що ми часто купуємо фермерську рибу, а не дику.

Видання News week з’ясувало, яку рибу слід вживати для підтримки оптимального здоров’я.

Дослідження, опубліковане в журналі Nature Food вченими з Кембриджського університету, Ланкастерського університету, Університету Стірлінга та Абердинського університету, засвідчило, що під час вирощування лосося втрачаються шість із дев’яти поживних речовин – кальцій, йод, залізо, омега-3, вітамін B12 і вітамін A.

Але ж саме дику рибу, якою годують лосося, ми маємо обирати – скумбрію, анчоуси та оселедець. Ці риби містять поживні речовини, корисні для здоров’я людини, зокрема кальцій, омега-3 і B12.

Читайте також: В українських аптеках зникають деякі ліки: три причини, чому це відбувається

Коментар: Ми бачимо, що більшість видів дикої риби, використовуваної як корм, мають таку ж або більшу щільність і набір мікроелементів, ніж філе культивованого лосося. Незважаючи на те, що люди, як і раніше, із задоволенням їдять лосося і підтримують стійке зростання цього сектору, їм варто подумати про те, щоб вживати в їжу більше і ширше диких видів риби, таких як сардини, скумбрія і анчоуси, щоб отримувати більше необхідних поживних речовин просто на тарілку“, – сказав провідний автор дослідження Девід Уіллер з кафедри зоології Кембриджського університету в резюме отриманих результатів.

За даними дослідження, кількість кальцію у філе дикої кормової риби в п’ять разів вища, ніж у лососі. Також було виявлено, що йоду було вчетверо більше, а заліза, омега-3, вітаміну B12 і вітаміну A – у півтора раза більше, ніж у філе лосося. Однак у лососі було виявлено підвищений вміст селену і цинку.

Поживні речовини, що містяться в дикій рибі, допомагають запобігти таким захворюванням, як серцево-судинні хвороби та інсульт.

Коментар: Ми фактично втрачаємо близько 80% кальцію і йоду з кормової риби, особливо якщо врахувати, що жінки і дівчатка-підлітки часто не отримують достатньої кількості цих поживних речовин. Фермерський лосось – чудове джерело харчування і один з найкращих переробників корму серед усіх культивованих тварин, але для розвитку галузі йому необхідно краще утримувати ключові поживні речовини, якими його годують. Цього можна домогтися завдяки більш стратегічному використанню кормових інгредієнтів, зокрема з побічних продуктів рибальства і стійко видобутої риби промислових сортів, такої як піщаний вугор“, – заявив Річард Ньютон з Інституту аквакультури Університету Стірлінга.

Читайте також: Міфи та факти про туберкульоз: розбираємось з лікарем-фтизіатром

Дослідження також показало, що дика риба дає ці поживні речовини в менших порціях, ніж фермерський лосось. Дослідники дійшли висновку, що споживання однієї третини дикої риби може максимально збільшити кількість поживних речовин, які ми споживаємо з цієї місцевості.

Коментар: Внесення невеликих змін до нашого раціону, що стосуються типу риби, яку ми їмо, може значно поліпшити ситуацію з дефіцитом поживних речовин і зміцнити здоров’я населення і планети“, – додав Віллер.

Старший автор дослідження Джеймс Робінсон з Ланкастерського університету також зазначив, що, хоча морське рибальство має велике значення для місцевих і глобальних продовольчих систем, великі улови спрямовуються на корм для ферм.

Коментар: Пріоритет поживних морепродуктів для людей може допомогти поліпшити як раціон харчування, так і стійкість океану“, – сказав Робінсон.

Марія Апельмон

Маша любителька побитися об заклад, про точність її прогнозу погоди. Вона знає, чи потрібно завтра брати із собою парасольку, чи краще не виходити з дому через пекельну спеку. Інколи напише прогноз погоди краще, ніж Укргідрометцентр. Окрім цього захоплюється астрологією. Полюбляє писати гороскопчики і хвалити Козерогів. Точно знає, що чекає вас сьогодні, завтра і навіть через тиждень. А ще вона не відривається від сучасної літератури (*Кідрук one love) та є поціновувачем смачного індійського чаю.

Недавні новини

Квіти на День матері: 5 ключових питань

Дарувати букети рідним та близьким можна з приводу та без. Ви зробите мудро, якщо цієї…

10 години ago

На Закарпатті чоловік підробив свідоцтво про смерть дружини, щоб виїхати за кордон

Прикордонники затримали чоловіка, який разом зі своєю 16-річною донькою намагався перетнути кордон. Він пред’явив свідоцтво…

12 години ago

У Луцьку викликали поліцію у тролейбус, бо жінка не трималася за поручень

У Луцьку в тролейбус №15 викликали правоохоронців, бо жінка не трималася за поручень. Про це…

12 години ago

12 класів школи: у Раді розповіли про масштабну реформу середньої освіти

В Україні продовжується велика реформа середньої шкільної освіти та поступове введення 12-річки. В її рамках…

12 години ago

На Київщині викрили двох чоловіків, які “зливали” місця вручення повісток

На Київщині правоохоронці викрили адміністраторів інтернет-спільнот, які у месенджерах допомагали громадянам призовного віку уникати мобілізації.…

13 години ago

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про мобілізацію засуджених

Сьогодні, 8 травня, під час пленарного засідання Верховна Рада дозволила деяким категоріям ув’язнених мобілізуватися до…

13 години ago