Здоров'я

Традиційна медицина працює?, – ВООЗ проводить перший в історії саміт з народної медицини

ВООЗ 17 серпня відкрила в Індії свій перший саміт з традиційної медицини. Група прагне зібрати докази та дані, що дають змогу безпечно використовувати народні методи лікування.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

ВООЗ заявила, що традиційні ліки — перше, до чого звертаються мільйони людей у всьому світі. Таким чином Всесвітня організація охорони здоровʼя збирає фактичні дані для обґрунтування політики, стандартів і правил безпечного використання народної медицини.

“Ми маємо визнати дуже важливий факт із реального життя, що традиційні ліки дуже широко використовуються. Важливо зрозуміти, які інгредієнти насправді входять до традиційних ліків, чому вони працюють у деяких випадках і, що важливо, нам потрібно зрозуміти та визначити, які традиційні ліки не працюють”, — заявив на саміті лауреат Нобелівської премії та голова Наукової ради ВООЗ Гарольд Вармус.

Традиційна медицина може заповнити “прогалини в доступі” до охорони здоровʼя, але матиме цінність лише в тому випадку, якщо використовуватиметься “належним чином, ефективно і насамперед безпечно на основі останніх наукових даних”. Про це раніше попереджав голова ВООЗ Тедрос Гебреісус.

Багато традиційних методів лікування не мають доведеної наукової цінності. Під час пандемії коронавірусу різко зросло використання домашніх засобів, зокрема зеленого напою на основі полину, який президент Мадагаскару рекламував як ліки

На Мадагаскарі людям роздають чай від коронавірусу

Рослина має доведену ефективність у лікуванні малярії, але багато лікарів засуджують її використання для боротьби з коронавірусом.

Читайте також: Названо 7 найгірших продуктів для здоров’я мозку

Зі 194 держав-членів ВООЗ 170 визнали використання традиційної та додаткової медицини з 2018 року, але лише 124 повідомили про наявність законів чи нормативних актів щодо використання рослинних лікарських засобів і лише половина мають національну політику щодо таких методів і ліків. За даними ВООЗ, близько 40% затверджених фармацевтичних продуктів виробляються на основі “натуральних продуктів”.

“Натуральний не завжди означає безпечний, а багатовікове використання не є гарантією ефективності. Тому для отримання необхідних суворих доказів необхідно застосовувати наукові метод і процес”, — заявили у ВООЗ.

Шевченко Тарас

Любитель складних політичних тем. Він знає, з ким зараз веде переговори Володимир Зеленський та про що думає Емануель Макрон. Окрім політики, він також з завзяттям та захопленням напише про курйози, які сталися у твоєму районі. Він - очі редакції: не пропустить жоден вибух у Білгороді та колаборанта у Мелітополі. А ще - гарно грає в шахи та готовий довго стояти в черзі за смачною кавою.

Недавні новини

Через які помилки можна втратити урожай груш: не всі садівники знають

Груша – невибагливе дерево і при належному догляді за рослиною, плоди виростають смачними, соковитими та…

18 хв. ago

На Закарпатті жителька Ужгорода постане перед судом за організацію азартних ігор онлайн

Детективи Бюро економічної безпеки завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо незаконного проведення азартних ігор,…

1 годину ago

Вдарив, а потім викрав телефон: поліцейські Дніпра оголосили підозру зловмиснику

Вчора ввечері, 16 травня, у Дніпрі 37-річний чоловік напав на 40-річного перехожого та відібрав у…

2 години ago

На Вінниччині директора школи підозрюють у побитті 13-річної дитини

У четвер, 16 травня, поліція отримала повідомлення про те, що директор одного із навчальних закладів…

2 години ago

У Рівному жінка у маршрутці самостійно затримала крадія

16 травня до поліції надійшло повідомлення від 32-річної рівнянки, що із її наплічника в маршрутному…

3 години ago

Збільшення пенсій у червні: кому чекати підвищення виплат на майже 600 гривень

Індексації пенсійних виплат у червні не буде. Попри це, пенсії в декого все ж зростуть,…

3 години ago