Здоров'я

Топ 5 міфів про екстракорпоральне запліднення

Уже багато десятиліть активно застосовується процедура екстракорпорального запліднення, мільйони пар стали щасливими батьками, а міфи про неї продовжують наполегливо поширюватися в суспільстві. Хоча будь-яка ЕКЗ клініка, наводячи дані наукових досліджень, спростовує їх, на сайті можна знайти величезну кількість вдячних відгуків, міфи неймовірно живучі. Розглянемо 5 найпоширеніших популярних міфів про ЕКЗ.

Що найчастіше в ЕКЗ лякає бездітні пари?

Однією з найпоширеніших хибних думок і тим, що змушує багатьох людей, які страждають на безпліддя, відмовлятися від процедури ЕКЗ, позбавляючи себе, найчастіше, єдиної можливості побороти проблему – це шкода процедури для жіночого здоров’я. Вважається, що це призведе до ранньої менопаузи або вироблення яйцеклітин значно зменшиться під впливом гормональної терапії.

Але, насправді, процедура проходить під суворим контролем медиків з точним розрахунком дозування індивідуально для кожної пацієнтки, і всьому цьому передує ретельне медичне обстеження. Детальніше про те, як відбувається штучне запліднення, можна дізнатися на сторінці.

Наступне, що лякає пацієнтів – невдача першої спроби. Жодна процедура в медицині, жодна методика лікування не дає гарантії 100 відсоткового результату. Ефективність ЕКЗ становить 70 % у молодих фізично здорових жінок, з віком цей показник може знижуватися до 30. Але навіть така ймовірність дає великий шанс стати щасливими батьками тим, хто вже зневірився.

Третій, доволі живучий міф, це те, що діти з пробірки мають більше захворювань, особливо генетичних. Тут усе з точністю до навпаки. Адже для пересадки використовують тільки найжиттєздатніші та найздоровіші ембріони, які за протоколом проходять передімплантаційну генетичну діагностику.

Четвертий лякаючий міф – обов’язково при ЕКЗ буде багатоплідна вагітність. Дійсно, іноді жінці можуть пересадити кілька ембріонів. Але найчастіше пересаджують тільки один ембріон.

І закриває п’ятірку міф, що після екстракорпорального запліднення можна народити дитину тільки шляхом кесаревого розтину. Після такої процедури кесарів розтин застосовується не частіше і однаково за тих самих показань, що можуть виникнути в жінок, які завагітніли природним шляхом. Більшість пацієнток репродуктивних клінік народжують природним способом.

Якщо у когось ще залишилися сумніви або виникло питання, чи можливе для конкретної пари штучне запліднення – про це можна дізнатися під час медичної консультації.

Б. Радько

Недавні новини

У Києві судили чоловіка за напис літери «Z» на храмі УПЦ МП

Києво-Святошинський районний суд Київської області оштрафував на 85 грн чоловіка за нанесення літери «Z» на…

25 хв. ago

“Центр Рівнян” передав пакунки зі смаколиками для дітей ВПО, які наразі проживають у Рівному

Сьогодні, 17 травня, команда Центру Рівнян відвідала Рівненський центр соціально-психологічної допомоги, на базі якого функціонує…

32 хв. ago

Відзавтра зміняться перевірки на кордоні: пояснення ДПСУ

Відзавтра прикордонники в пунктах пропуску перевірятимуть наявність військово-облікового документа у чоловіків віком від 18 до…

42 хв. ago

На Волині працівники ТЦК за $3 тис. знімали з розшуку ухилянтів

На Волині військовослужбовці територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також командир взводу однієї з…

57 хв. ago

Українські аграрії засіяли понад 11 мільйонів гектарів ярих культур

Попри війну, українські фермери продовжують працювати та забезпечувати продовольчу безпеку країни. Станом на 16 травня…

1 годину ago

Міноборони запустило додаток Резерв+, у якому можна буде оновити дані військовозобов’язаного

Міністерство оборони запускає мобільний застосунок Резерв+ для військовозобов'язаних, призовників та резервістів, у якому можна буде…

2 години ago