Здоров'я

Популярний цукрозамінник, який використовують в газованих напоях, змінює структуру мозку: дослідження

Дослідження показало, що добова доза цього штучного підсолоджувача спричиняє тривожність не тільки у тих, хто його споживає, а і їхнього потомства. Про це пише Фокус посилаючись на Science Alert.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Аспартам — штучний підсолоджувач, схвалений Управлінням із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) ще 1981 року. Сьогодні він широко використовується у виробництві низькокалорійних продуктів та напоїв — загалом він міститься у понад 5 тисячах напоїв та продуктів, які щодня вживають дорослі та діти.

У новому дослідженні група вчених з Університету штату Флорида (США) поцікавилася, чи здатні підсолоджені напої впливати на нас і чи можуть вони, наприклад, викликати у нас почуття тривоги.

Під час дослідження вчені надали мишам вільний доступ до підсолодженої води, яка містила 15% денної дози, що рекомендується для людей. Вчені виявили, що тварини демонстрували тривожнішу поведінку — про це свідчили спеціально розроблені тести настрою.

Однак найдивовижнішим було інше — результати дослідження свідчили, що тривожна поведінка спостерігалася не тільки у тих мишей, які споживали воду з аспартамом, а й у їхнього потомства протягом двох поколінь.

За словами співавтора дослідження нейробіолога Прадіпа Бхайді, тривожність тварин вимірювалася за допомогою різних тестів лабіринту на кількох поколіннях. Крім того, вчені секвенували РНК у ключових частинах нервової системи та виявили значні зміни в мигдалеподібному тілі — частині мозку, що відповідає за тривожність.

Читайте також: Найкраще після новорічного застілля: рецепт легкого курячого бульйону

Вже відомо, що аспартам розпадається на аспарагінову кислоту, фенілаланін та метанол — всі вони можуть впливати на центральну нервову систему. Цікаво, що коли мишам давали діазепам, препарат, що використовується для лікування тривоги у людей, тривожна поведінка припинялася у всіх поколінь. Дослідники вважають, що препарат допомагає регулювати самі шляхи в мозку, на які впливає авспартам.

За словами співавторки дослідження Сари Джонас, тривога була такою сильною, що навряд чи хтось з учених очікував побачити такий результат. Звичайно, спостереження за тривожним станом у мишей лише наводить на думку, що таку реакцію підсолоджувач спричиняє і в людей. Дослідникам потрібно більше тестів, щоб зрозуміти, чи насправді аспартам може викликати тривожні настрої у людей, які будуть передані та їхнім нащадкам.

Ілона Кіплінг

Недавні новини

Квітникарі розповіли, де потрібно ставити орхідею

Не всі поради, які роздають блогери-садівники, працюють насправді. Чимало міфів пов’язано з орхідеєю. Традиційно ця…

7 години ago

Доля перевірить на міцність два знаки Зодіаку вже в травні

Астрологи назвали два знаки Зодіаку, у житті яких відбуватимуться не найприємніші події вже найближчим часом.…

8 години ago

У Києві чоловік жорстоко вбив товариша та спалив його речі

У Києві правоохоронці затримали чоловіка за підозрою у смертельному побитті товариша. Про це повідомила пресслужба…

9 години ago

Діти тікали з дому та жебракували в пошуках їжі: суд позбавив батьківських прав багатодітне подружжя

На Київщині багатодітних батьків, які п’ють та ведуть асоціальний спосіб життя, позбавили батьківських прав. Про…

10 години ago

Як оформити інвалідність в Україні 2024: куди звертатися та які документи необхідні

Інвалідність — втрата здоров’я, що призводить до обмеження життєдіяльності особи у зв’язку із травмою або…

11 години ago

Які документи потрібно мати з собою для отримання броні та відстрочки від мобілізації?

Перелік документів для отримання броні та відстрочки від служби в армії. Речник Полтавського обласного ТЦК…

12 години ago