Не спішіть відмовлятись: до чого може призвести різка відмова від цукру

event 11:57 П’ятниця 02 Червня 2023 Здоров'я

Щоб не відчувати ламання від відмови від цукру, потрібно збільшити кількість складних вуглеводів у раціоні, пише сайт Nova Med.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Ніщо так не впливає на вагу, як цукор та загалом складні вуглеводи – це загальновідомий факт. Тому не дивно, що багато людей, сідаючи на дієту, насамперед відмовляються від винуватця всіх бід та нещасть – солодощів.

Але чи це правильно? Лікар-дієтолог упевнена, що повна відмова від цукру може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям. Як правильно виключити цукор зі свого раціону, щоб не зазнати «цукрової ломки»?

Залежність від цукру

За словами експерта, різка відмова від солодощів може призвести до нестачі енергії та сильного дискомфорту, що є по суті ламкою. Цукор – свого роду наркотик для деяких людей, оскільки саме цей продукт є одним із головних джерел вуглеводів та, відповідно, енергії. Незважаючи на те, що в науці немає такого терміну як «цукрова ломка», а цукрова залежність не доведена, це не скасовує того факту, що багато людей, які вживають солодощі щодня, при відмові від них зазнають сильного дискомфорту, що нагадує ломку, повідомила дієтолог.

Уникаємо дефіциту

Щоб відгородити себе від усіх наслідків, потрібно ретельно продумати, як компенсувати нестачу вуглеводів в організмі. Перш ніж відмовлятися від цукру, слід забезпечити організм усіма необхідними речовинами: замінити насолоди продуктами, у складі яких містяться складні вуглеводи.

“Якщо просто прибрати цукор і нічого не додати натомість, то буде дефіцит вуглеводів та дефіцит енергії. Наше завдання – при скороченні цукру збільшити споживання інших вуглеводів. Я зазвичай зі своїми пацієнтами починаю зі збільшенням складних вуглеводів, а не зі скорочення цукру”, – сказала лікар.

Читайте також: Ці звичайні продукти містять більше білка, ніж м’ясо

Корисні вуглеводи

Дієтолог рекомендувала замінити цукор хлібом, макаронами, рисом та картоплею – продуктами, споживання яких призведе до зниження потреби у цукрі.

Додавши в раціон вуглеводи складної групи, ви уникнете «цукрової ломки» і почуватиметеся комфортно, підсумувала лікар.

Останні новини
22.09.2023, П’ятниця
21.09.2023, Четвер
20.09.2023, Середа
19.09.2023, Вівторок
18.09.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward