Здоров'я

Названо найкращі продукти для здоров’я мозку та довголіття

Повноцінна дієта є одним із ключів до здорового способу життя, але експерти сходяться на думці, що є деякі більш здорові продукти, які містять більше поживних речовин, пише Уніан.

Ось п’ять типів продуктів, які лікарі та дієтологи їдять щодня для відмінного здоров’я мозку і серця, довголіття і загального самопочуття.

Листова зелень

Її користь неможливо переоцінити – експерти рекомендують її знову і знову. Вживання листової зелені, такої як шпинат і капуста, підтримує здоров’я мозку, а продукти, багаті клітковиною, пов’язані з меншим ризиком розвитку депресії.

Вони також багаті поживними речовинами, включно з вітаміном А, фолієвою кислотою, вітаміном С, залізом, вітаміном К, калієм і кальцієм. Зелені листові овочі можна легко додати в салат з іншими овочами.

Ягоди

Експерти радять за можливості їсти фрукти щодня. І з усіх фруктів одна група домінує – це ягоди.

Чорниця, за словами дослідника довголіття Ніла Полвіна, є найголовнішою серед продуктів для довголіття. Вона також корисна для здоров’я очей і мозку, відновлення м’язів, зміцнення клітин.

Крім того, у будь-яких ягодах менше цукру, ніж в фруктах, таких як банани та манго.

Читайте також: Розкрито секрет багатого врожаю: 5 порад, як легко пророщувати насіння

Риба та інші нежирні білки

Лікарі та дієтологи рекомендують обмежити споживання червоного м’яса і замінити його такими нежирними білками, як лосось, яйця, тунець і тофу.

За словами доктора Уми Найду, психіатра-дієтолога, лосось популярний серед експертів, оскільки він містить багато вітамінів групи B, які чудово впливають на здоров’я мозку.

Риба і молюски також мають нижчий рівень холестерину, ніж червоне м’ясо, і є найкращим вибором для здоров’я серця, розповіла кардіолог Елізабет Клодас. Вона віддає перевагу нежирним білковим продуктам, таким як риба з білою м’якоттю, включно з тилапією і тріскою, окунем і палтусом.

Бобові

Бобові – це “недооцінена” їжа для довголіття, яку дієтолог Саманта Хеллер їсть щодня для зміцнення імунної системи. Вони багаті на білок, клітковину, антиоксиданти й мінерали, такі як магній і залізо, розповіла Хеллер.

Ось деякі бобові, які ви можете додати до свого раціону:

  • Сочевиця
  • Чорні боби
  • Нут
  • Соєві боби
  • Едамаме
  • Лімська квасоля
  • Квасоля.

Високий вміст клітковини в бобових також робить їх чудовим вибором для здоров’я мозку.

Читайте також: Перехід на літній час 2024 в Україні: коли потрібно переводити годинник

Горіхи та насіння

Ці крихітні продукти багаті жирними кислотами омега-3, які допомагають зберегти клітини мозку здоровими та зменшити запалення.

За словами Найду, насіння соняшнику також є “одним із найкращих рослинних джерел вітаміну B5”. За її словами, всього одна унція насіння може дати 20% рекомендованої денної норми вітаміну.

Горіхи, особливо фундук і пекан, також багаті на поліфеноли, розповіла Найду. Продукти з високим вмістом поліфенолів “надзвичайно важливі”, сказала вона, “тому що вони мають протизапальні, антиоксидантні властивості, клітковину, а також безліч мікроелементів, необхідних організму”.

Марія Апельмон

Маша любителька побитися об заклад, про точність її прогнозу погоди. Вона знає, чи потрібно завтра брати із собою парасольку, чи краще не виходити з дому через пекельну спеку. Інколи напише прогноз погоди краще, ніж Укргідрометцентр. Окрім цього захоплюється астрологією. Полюбляє писати гороскопчики і хвалити Козерогів. Точно знає, що чекає вас сьогодні, завтра і навіть через тиждень. А ще вона не відривається від сучасної літератури (*Кідрук one love) та є поціновувачем смачного індійського чаю.

Недавні новини

На Хмельниччині судили військового в запасі за відмову від бойової повістки

Славутський міськрайонний суд виніс вирок 22-річному хлопцеві за ухилення від мобілізації. Звільнений в запас військовослужбовець…

9 хв. ago

Данія виділить Україні новий пакет допомоги на 815 млн доларів

Данія оголосила про черговий пакет військової допомоги для України на 5,6 млрд крон (815 млн…

27 хв. ago

Уряд розглядає можливість бронювати без обмежень працівників двох сфер

Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку бронювання військовозобов'язаних. Працівники критично важливих підприємств ПЕК та ІТ…

41 хв. ago

До 2050 року дві третини м’яса та молочних продуктів альтернативні продукти

До 2050 року альтернативні білки можуть витіснити дві третини м’яса та молочних продуктів у Європі. …

1 годину ago

Мін’юст назвав кількість в’язнів, які погодилися вийти з тюрми на фронт

Майже 5 тисяч засуджених погодилися із ухваленням закону про умовно-дострокове звільнення шляхом укладання контракту на…

1 годину ago

В Україні розпочали серійне виробництво FPV-дронів із самонаведенням

Один з найбільших виробників дронів в Україні Vyriy Drone почав серійно виробляти FPV-дрони із самонаведенням. …

2 години ago