Здоров'я

Користь та шкода мандаринів: кому не можна їсти ці фрукти

Користь від мандаринів відома кожному, але, на жаль, не всім людям їх можна їсти. Кому варто відмовитися від їх вживання, а кому — зменшити кількість цих фруктів під час застілля на Новий рік 2022 читайте далі.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Мандарини — корисні властивості

Більшість цитрусових (а мандарини входять в їх число) є відмінним джерелом багатьох вітамінів і мінералів: С, Р, А, D, К, В, магній, кальцій, калій. Також в їхньому складі можна знайти ефірні олії, мінеральні солі і фітонциди. Останні відіграють важливу роль в профілактиці простудних захворювань, адже є природними антибіотиками. А ще мандарини допомагають знизити ризик інфаркту та інсульту, покращуючи роботу серця.

Чи корисні мандарини в іншу пору року? Звичайно, що так! В мандаринах містяться речовини, які допомагають покращити кровопостачання до очниць і в цілому підвищити гостроту зору. Для роботи шлунку користь від мандарин неймовірно велика. Адже вони приймають участь у перетравлюванні жирів, допомагають нормалізувати роботу кишківника, зменшити запалення в печінці і жовчному міхурі.

Для здоров’я шкіри також важливо їсти мандарини. Корисні властивості цих фруктів проявляються не лише під час вживання в їжу. Їх використовують в якості косметичного засобу від подразнень, почервонінь, висипань. А ще мандарини — улюблений фрукт тих, хто намагається вести здоровий спосіб життя. Адже в 100 г цього продукту міститься всього 53 Ккал.

Шкода від мандаринів: кому не можна їсти ці фрукти

Мандарини мають яскраво виражені алергічні властивості, тому ці фрукти варто з обережністю давати дітям. Вони також не рекомендовані людям, які страждають на алергії, адже можуть викликати кропив’янку.

Варто виключити мандарини з раціону, якщо у вас є проблеми з підвищеною кислотністю шлунка, гастритом або маєте виразкову хворобу шлунку та дванадцятипалої кишки.

Мандарини подразнюють слизову оболонку шлунку, а також нирки, тому їх потрібно з обережністю їсти людям, які хворіють на ентерити, коліти та гострі запальні захворювання кишківника.

Медики не рекомендують додавати мандарини в раціон, якщо ви страждаєте гепатитом, холециститом, гострим нефритом.

В шкірці мандаринок знаходиться велика кількість ефірних олій, тому її не можна додавати в різні страви, якщо у вас хворі нирки, печінка, підшлункова залоза, жовчовивідні шляхи.

Користь і шкода мандаринів: скільки з’їдати в день, щоб не боятися за здоров’я

Здорова доросла людина, за визначенням лікарів, може з’їдати 5-7 фруктів в день без шкоди для здоров’я. В нормі рекомендовано зупинитися на 3-5 мандаринах в день. А ось дітям старше 7-ми років краще не давати більше 2-3 мандаринок. Адже вони можуть спровокувати алергічні реакції.

Щоб користь від мандарин була максимальною, обов’язково мийте фрукти перед вживанням. Перевізники часто покривають їх хімікатами для кращого збереження своєї продукції. А ці речовини можуть завдати здоров’ю серйозної шкоди.

Читайте також: Лікарі назвали кращий напій для зміцнення серцевого м’яза

Джерело

Б. Радько

Недавні новини

Неподалік Рівного на сміттєзвалищі у 17-річної дівчини почалися пологи (ВІДЕО)

Напередодні на лінію 103 надійшов виклик про те, що на сміттєзвалищі неподалік Рівного народжує жінка,…

20 хв. ago

На Чернівеччині судили військового, який втік зі служби в ТЦК, бо хотів воювати на передовій

Суд у Чернівецькій області виніс вирок військовому за самовільне залишення місця служби. У суді солдат…

31 хв. ago

“Укренерго” попередили про відключення світла 20 травня

У понеділок, 20 травня, в усіх регіонах України діятимуть графіки погодинних відключень світла.  Про це…

56 хв. ago

Чи потрібно поливати картоплю на городі і як це правильно робити

Картопля — культура, яка дуже популярна у слов'ян, тому немає нічого дивного, що її можна…

1 годину ago

На Закарпатті судили адміна Viber-чату про місця роздачі повісток: як його покарали

На Закарпатті суд виніс вирок адміністратору Viber-чату про місця роздачі повісток. За перешкоджання діяльності ЗСУ…

2 години ago

Стало відомо, скільки українців вже оновили дані через Резерв+

Міністерство оборони запустило мобільний застосунок "Резерв+", який надає доступ до електронного кабінету військовозобов'язаного та можливість…

2 години ago