Коронавірус втрачає 90% своєї заразності через 20 хвилин перебування у повітрі

event 15:06 Четвер 13 Січня 2022 Здоров'я

Як встановили вчені дослідницького центру Університету Брістоля, через 20 хвилин після того, як коронавірус потрапляє у повітря, він втрачає 90% здатності когось заразити. Причому найшвидше він втрачає свою заразність вже в перші 5 хвилин перебування у повітрі. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Спеціально для цього дослідження вчені розробили прилад, що дозволяє генерувати в будь-якій кількості крихітні частинки, що містять вірус, і утримувати їх у підвішеному стані між двома електричними кільцями протягом 5-20 хвилин.

При цьому постійно контролювалися температура, вологість та насиченість УФ-випромінювання навколо. Досвід, за словами вчених, дозволяє симулювати те, що відбувається із леткими частинками під час видиху, і це, зазначають вони, зроблено у світі вперше.

Читайте також: З’єднання канабісу не дозволяють COVID-19 проникнути в клітини — дослідження

Вилітаючи з легень людини, де відносно волого і багато вуглекислого газу, вірус швидко втрачає вологу та висихає, а через зниження рівня вуглекислого газу різко зростає рівень кислотності. Обидва ці фактори, на думку вчених, підривають здатність вірусу заражати клітини людини. А швидкість зниження заразності залежить від рівня вологості навколишнього повітря.

Враховуючи результати дослідження, вчені підкреслюють важливість носіння масок та дотримання дистанції, щоб утруднити вірусу доступ до органів дихання.

Провітрювання приміщень, на їхню думку, теж потрібне, але воно дає менш помітний ефект.

Коментар: Люди грішать на приміщення, що погано провітрюються, і думають про передачу вірусу на кілька метрів або по всьому приміщенню. Я не хочу сказати, що так не буває, – зазначає автор дослідження професор Джонатан Рід, – але я думаю, що все одно серйозніший ризик зараження, коли ви знаходитесь близько від когось. А коли ви відсуваєтеся далі від нього, не тільки леткі частинки розсіюються в повітрі, а й вірус стає менш заразним”, – пояснив він.

Джерело

Останні новини
17.01.2022, Понеділок
16.01.2022, Неділя
15.01.2022, Субота
14.01.2022, П’ятниця
13.01.2022, Четвер
12.01.2022, Середа
11.01.2022, Вівторок
10.01.2022, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward