Як довго діють різні вакцини від коронавірусу: результати дослідження

event 11:38 Вівторок 19 Жовтня 2021 Здоров'я

Дослідники з США показали, що вироблення антитіл у людей, вакцинованих препаратами Pfizer і Moderna, різко падало через шість місяців після вакцинації. Титри ж антитіл у людей, що одержали вакцину Johnson & Johnson, залишалися стабільними протягом восьми місяців. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Фахівці з Медичного центру Бет Ісраель Діаконісс і Університету Північної Кароліни в Чапел-Хіллі порівняли вироблення антитіл і T-клітин у 61 людини. 31 з них отримали вакцину Pfizer, 22 – Moderna, а вісім – Johnson & Johnson. Виміри проводилися починаючи з другого-четвертого тижнів після повної імунізації (отримання єдиною дози Johnson & Johnson або другої дози для мРНК-вакцин) аж до восьмого місяця.

Коментар:Для мРНК-вакцин була характерна висока пікова антитільна відповідь, яка різко падала до шостого місяця і чиє падіння тривало до восьмого“, – розповідає один з дослідників, директор Центру вірусології та вивчення вакцин Медичного центру Бет Ісраель Діаконісс Ден Барух. 

При цьому титр нейтралізуючих антитіл у відповідь на препарат Pfizer був вищим і тривалим. Попри те, що вироблення антитіл після вакцинації Johnson & Johnson спочатку було відносно низьким, воно залишалося стабільним протягом всього періоду спостереження, відзначають вчені.

При цьому дослідники підкреслюють, що мінімально необхідні для забезпечення захисту від Covid-19 рівні вироблення антитіл ще не визначені. 

Коментар:Навіть попри зниження рівня вироблення нейтралізуючих антитіл, стабільна T-клітинна відповідь і робота ненейтралізуючих антитіл на восьмому місяці може пояснювати те, чому вакцини продовжують забезпечувати повноцінний захист проти важкого протікання Covid-19“, – відзначає провідний автор дослідження Ай-Рис Коллієр. 

Читайте також: В Україні сьогодні зафіксовано антирекорд летальних випадків Covid

Джерело

Останні новини
27.11.2021, Субота
26.11.2021, П’ятниця
25.11.2021, Четвер
24.11.2021, Середа
23.11.2021, Вівторок
22.11.2021, Понеділок
21.11.2021, Неділя
20.11.2021, Субота
Читати більше новинarrow_forward