Здоров'я

Фахівці пояснили, чому кашель особливо небезпечний у холодну погоду

Дослідження показало, що аерозольні частинки в повітрі під час кашлю довше там перебувають, якщо саме повітря є холодним. А ось в теплу і спекотну погоду вони швидше зникають.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Дослідники з Італії та Японії з’ясували, що коли температура падає, викликані кашлем або чханням турбулентні потоки стають більш плавними, аерозольні частинки переміщаються далі і зберігаються в повітрі більш тривалий період. 

Результати цього дослідження з моделювання цих потоків можуть допомогти поліпшити розуміння передачі по повітрю таких небезпечних патогенів, як SARS-CoV-2, що викликає COVID-19.

Коли певна кількість рідини викидається з локалізованого джерела, виникає турбулентний порив. У спокійному середовищі хмара аерозольних часток рухається вільно і з часом еволюціонує. Переміщення цих частинок змінюється з плином часу і впливає на поширення забруднюючих речовин — це стосується не тільки людей, але й промислових підприємств. 

Читайте також: Гаджети можуть уповільнити розвиток мовлення у дітей — дослідження

Але особливе значення ця наука має зараз, коли ми вивчаємо передачу коронавірусу від людини до людини. Вся сучасна теорія динаміки цих частинок заснована на роботах, які були проведені майже 50 років тому в 1970-х роках. Але вони стосувалися тільки великомасштабної динаміки частинок на зразок швидкості їхнього руху і кількості.

І ось тепер дослідники з Університету Генуї в Італії розробили математичну модель, що включає дрібномасштабні структури в флуктуаціях турбулентності аерозольних часток. Вона розглядала різну за масштабом динаміку цих частинок, їхніх рухів і збереження в атмосфері. 

Автори дослідження використовували суперкомп’ютер для перевірки своїх моделей за допомогою новітнього чисельного моделювання, яке допомогло визначити поведінку частинок як при теплій погоді, так і при холодній.

Джерело

Марія Апельмон

Маша любителька побитися об заклад, про точність її прогнозу погоди. Вона знає, чи потрібно завтра брати із собою парасольку, чи краще не виходити з дому через пекельну спеку. Інколи напише прогноз погоди краще, ніж Укргідрометцентр. Окрім цього захоплюється астрологією. Полюбляє писати гороскопчики і хвалити Козерогів. Точно знає, що чекає вас сьогодні, завтра і навіть через тиждень. А ще вона не відривається від сучасної літератури (*Кідрук one love) та є поціновувачем смачного індійського чаю.

Недавні новини

Якою буде погода 2 травня: прогноз синоптика

У четвер, 2 травня, в Україні буде сонячно та тепло. Про це повідомила синоптик Наталка…

2 години ago

Магнітні бурі в травні 2024: чотири найнебезпечніші періоди

Учені постійно спостерігають за Сонцем і попереджають населення про високу активність зірки. У дні спалахів…

3 години ago

Залякав, щоб мовчала: житель Дніпропетровщини розбещував 5-річну племінницю

Мешканець Синельниківського району Дніпропетровської області протягом пів року розбещував свою 5-річну племінницю. Чоловіка судитимуть. Про…

4 години ago

У Києві дівчина вистрибнула з балкона, впала на перехожого та вбила його

Стали відомі подробиці трагічної події у Києві 30 квітня на Троєщині. Про це повідомляє hromadske.…

4 години ago

Чи можна пекти паску у Страсну п’ятницю: прикмети та забобони

Страсна п'ятниця - день, коли Ісус Христос приніс себе в жертву за людські гріхи, у…

5 години ago

В Україні підрахували, скільки коштів принесло розблокування кордону з Польщею

Зняття блокади пунктів пропуску на кордоні з Польщею додатково збільшило надходження митних платежів і зборів…

5 години ago